Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Melyik a legjobb szemüveg...

Melyik a legjobb szemüveg vezetéshez alacsony napállás esetén?

Figyelt kérdés

Egyre nagyobb gond számomra, hogy hazafele szemből süt a nap, és már kezd lenyugodni. A napszemüveg nem sokat ér, a napellenző alá már besüt, a napellenzős sapka kicsit segít, de nem az igazi.

Néztem, hogy lehet kapni sárga lencsés szemüveget.

Az javít a látási viszonyokon?

Van valakinek tippje erre az esetre?

Kezdem magam hülyének érezni, hogy kicsit lassabban megyek inkább, hogy időben tudjak reagálni, mindenki más meg 120-al söpör el mellettem. Gondolom, ők tudnak valami trükköt, amivel ilyenkor is ugyanúgy látnak.



2018. nov. 1. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
Dehogy látnak ugyanúgy, csak bátrak. Fő az óvatosság.
2018. nov. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A sárga lencsés szemüveg inkább borult időre van mivel javít a kontúrokon, világosabb fényviszonyt idéz elő.

A napszemüveg sokat segít a nap ellen, nekem narancs-fekete lencsés van. Nem tudja ez sem megakadályozni vezetés közben hogy ne vakítson a nap, mégis valamennyit tompít rajta, továbbá kényelmesebb különösképpen autópályán amikor jobban látszódik hogy az előttem lévő most fékez, indexel, vészvillogózik stb stb

Utcán pedig szintén nem menőzésből hanem a napból érkező káros sugarak ne bántsák a szememet. Nyilván leveszem ha valakivel beszélek, vagy valahová bemegyek.

2018. nov. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Alex Fly ***** válasza:
Én a polarizált lencsét szeretem. A direkt napfény ellen az sem használ többet, mint bármelyik, viszont a visszavert fény nem vakít. Alacsony napállásnál az úttestről visszaverődő napfény, a krómozott felületekről, tükörről, szélvédőről vagy vízfelületekről visszaverődő fény vakítása ellen viszont igen hatásos.
2018. nov. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!