Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nem engedtem ki egy autót a...

Nem engedtem ki egy autót a gyorsítósávból mert siettem. Nagyon kicsesztem vele?

Figyelt kérdés

0-ás. A baloldali sávban mindenki nyomta neki ezerrel, nem tudtam oda átsorolni, de nagyon siettem ezért nem akartam magam elé beengedni. Utána vettem észre hogy szegénynek elfogyott a gyorsító sáv és a leálló sávba kellett mennie tovább.

Tudom hogy nem hal bele, de azóta is bűntudatom van. Tudom hogy nekem volt elsőbbségem, de én is örülök neki ha ilyen esetben beengednek. És alapjáraton mindig odafigyelek az ilyenekre. És így utólag belegondolva nem hal bele senki abba ha 1-2 percet késik.

Szerintetek nagyon kicsesztem vele vagy veszélyeztettem?


2018. nov. 11. 16:25
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
67%

#9


ha már ekkora baromságokat terjesztessz, mutasd már meg azt a kresz paragrafust!

2018. nov. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
31%
A gyorsítósávon érkezőnek tudnia kell, hogy elsöbbségadási kötelezettsége van! Illik sávot váltani amennyiben ez lehetséges segítve ezzel az ő besorolását azonban amikor ez nem lehetséges a forgalom sűrűsége miatt célszerű tovább menni a leállósávon és amint lehet besorolni a külső sávba. Azt véletlenül sem csinálja senki, hogy a gyorsítósáv végén megáll elsőbbséget adni ugyanis lehetetlen lenne felvenni egy pillanat alatt az autóút tempóját...
2018. nov. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
78%
12-es: ritkán, de csinálják, jobb erre felkészülni. Elvileg az a szabályos megoldás, bár valóban igen nehéz utána becsatlakozni és mindenképp azt tartom a veszélyesebb megoldásnak.
2018. nov. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
73%
#9: Jézusom ember, te beteg vagy! A KRESZ hogy engedné már meg, hogy a leállósávon tovább haladhasson? Az ellenkezne azzal az alapelvvel, hogy a (nem megszakított) vonalakat nem lépjük át. És ezt úgy mondom biztosra, hogy a KRESZ-ben utána sem olvastam még, annyira logikus az egész.
2018. nov. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
32%
Hiába ugrott neki mindenki a 9-esnek, igaza van még ha túlzott is, mivel a Kreszben nincs leírva ez a lehetőség valóban! Azért abba nem ártana belegondolni, hogy milyen veszélyekkel jár egy nagy sebességű szakaszon a gyorsítósáv végén megállni, majd arra várni, hogy valaki majd villant és beenged, mintha városban lenne az illető. Ez öngyilkosság! Ebben az esetben jobb eltérni a Kresztől és a józan észt követni, mert ha a szabály leírná, hogy mindenkinek fának kell menni, akkor ezek szerint mindenki nekimenne, hiszen le van írva!?
2018. nov. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
51%

#15


ez a lehetőség egyenesen tiltott...

2018. nov. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 Majatom ***** válasza:
35%

KRESZ

37. § (4) Autópálya és autóút úttestjén – a forgalmi okból szükséges megállást kivéve – megállni tilos. Tilos a leállósávon megállni vagy várakozni, kivéve ha:

a) műszaki meghibásodás miatt a jármű továbbhaladásra képtelen;

b) a jármű a forgalmat ellenőrzi;

c) a jármű útfenntartást, úttisztítást végez;

d) a jármű, a továbbhaladásra képtelen jármű elszállítását vagy a műszaki meghibásodásának elhárítását végzi;

e) a jármű a megkülönböztető jelzést adó berendezését működtetik.

(5) A leállósávon – ha a közúti jelzésekből más nem következik – csak a (4) bekezdés b)–e) pontjában meghatározott járművek és a forgalmi sávokban folyamatosan haladó járművek közé besorolni kívánó járművek haladhatnak.


Szóval aki be akar sorolni, az haladhat a leállósávban.

2018. nov. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
58%

#17


és te ezek közül melyik vagy?


aki a forgalmat ellenőrzi, vagy aki a megkülönböztető jelzést adó berendezését működteti?


imádom, amikor valaki annyira okos akar lenni, hogy bemásolja a jogszabályt, ami pont az ellenkezőjét mondja ki, mint amit bizonygat


😓😓😓

2018. nov. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
58%

[link]


gondolom a totalcarosok is rosszul értelmezik, te tudod jól, mindenki menjen a leállósávban

2018. nov. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Én sem értem, hogy minek idézitek be a jogszabályt, ha el sem olvassátok... De akkor legalább már sokadszor lett megerősítve, hogy nem lehet a leállósávon továbbgyorsítani.
2018. nov. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!