Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nem engedtem ki egy autót a...

Nem engedtem ki egy autót a gyorsítósávból mert siettem. Nagyon kicsesztem vele?

Figyelt kérdés

0-ás. A baloldali sávban mindenki nyomta neki ezerrel, nem tudtam oda átsorolni, de nagyon siettem ezért nem akartam magam elé beengedni. Utána vettem észre hogy szegénynek elfogyott a gyorsító sáv és a leálló sávba kellett mennie tovább.

Tudom hogy nem hal bele, de azóta is bűntudatom van. Tudom hogy nekem volt elsőbbségem, de én is örülök neki ha ilyen esetben beengednek. És alapjáraton mindig odafigyelek az ilyenekre. És így utólag belegondolva nem hal bele senki abba ha 1-2 percet késik.

Szerintetek nagyon kicsesztem vele vagy veszélyeztettem?


2018. nov. 11. 16:25
1 2 3
 21/27 Majatom ***** válasza:
21%

Értelmezni tudni kell:


(5) A leállósávon – ha a közúti jelzésekből más nem következik – csak a (4) bekezdés b)–e) pontjában meghatározott járművek


ÉS


a forgalmi sávokban folyamatosan haladó járművek közé BESOROLNI KÍVÁNÓ járművek HALADHATNAK.

2018. nov. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Majatom ***** válasza:
21%
Jogszabályban az ÉS-sel elválasztott részek azonos hierarchikus szinten állnak.
2018. nov. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 Majatom ***** válasza:
0%

Lehetne így is a jogszabályban:


(5) A leállósávon haladhatnak:

- csak a (4) bekezdés b)–e) pontjában meghatározott járművek

- a forgalmi sávokban folyamatosan haladó járművek közé BESOROLNI KÍVÁNÓ járművek.


Így talán többen értenék.

2018. nov. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Majatom ***** válasza:
21%

A belinkelt cikkben szereplő magyarázat csak ott sántít, hogy egy peres ügyben nem fogadják el azt, hogy a jogszabály ominózus pontja biztos erre, meg arra az esetre vonatkozik. Ha NINCS külön leírva, hogy csak a műszaki hiba miatt megállt, majd tovább haladni kívánó autó haladhat a leállósávban, akkor a gyorsítósávból továbbhaladó is haladhat.


Mondok még egyet.

Akkor a cikk szerint, ha nekem elfogy a gyorsítósávom, megállok a végén, átcsorgok a leállósávba, ott is megállok, mondván "valami zajt hallottam, lehet, hogy MŰSZAKI HIBA" majd onnan tovább akarok menni, akkor ezek szerint már haladhatok a leálló sávban.

Persze ez sokkal baleset veszélyesebb, mintha egyből az adott tempóval továbbmegyek.

2018. nov. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Micsoda? Én nekem 1 hónapja van jogogsítványom, ezt nem is tudtam hogy autópálya gyorsítósávban sikertelen becsatlakozásnál nem megállni kell hanem tovább haladni a leállósávon. Ezt hol írja a KRESZ?

Megbüntetnek azért, ha tanulóként megállók a gyorsítósávban mert nem tudtam becsatlakozni és emiatt belémjönnek hátulról vagy akadályozom így a forgalmat?

2018. nov. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Ja mindegy már látom hogy belinkelték.

De mi van akkor ha a leállósávon valaki (rendőr, műszaki okokból álló autó, útkarbantartási munkálatokat végző, takarító kocsi) áll és én meg belemegyek mert a leállósávon haladtam ahol amúgy tilos? Hogy bizonyítom be utólag, hogy én be akartam csatlakozni és a gyorsítósávból indultam?

2018. nov. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
A leállósávra a rendőr sem állhat meg... De ha mégis és belemész, akkor te vagy a hibás, elvégre elég vaknak kell lenni, hogy egy előtted álló autót ne vegyél észre.
2018. nov. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!