Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ezen az oldalon miért ugranak...

Ezen az oldalon miért ugranak ennyire a válaszolók, hogyha valaki gyorsan hajt?

Figyelt kérdés
A való életben nem annyira vettem ezt észre, igazából nálunk nem szokott ebből ügy lenni. De itt ha pl. valaki leírja, hogy 50 helyett 70-nel ment, akkor már kb lincshangulat van, hogy mocskos száguldozó... Volt egy kérdés, teljesen más volt a lényeg, de a válaszoló leírta, hogy "normális tempóban haladt". Kérdezték, nála az mit jelent, és mondta, hogy ment kb 120-130-cal, mert jók voltak a látási viszonyok is, az út is, szerintem egy ilyen szakaszon, városon kívül senki nem szerencsétlenkedik 90-nel. Erre szinte mindenki nekiesett, hogy úristen hogy mehet ennyivel. Nem értem, sima közúton, városon kívül mi is megyünk szerintem annyival. Autópályán sem 130 km/h-val megy a legtöbb ember, sőt... Nem értem, hogy ezt itt miért reagálják ennyire túl.
2018. nov. 24. 19:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

Ezt az utakon is így reagálják le az emberek. Napi szinten vezetek, én is utálom az ilyen gyorshajtókat. Nekem mindegy, hogy tök üres az út, tükörsima és szépen süt a nap, ha 90-es tábla van ott akkor ne menjen 130-cal. Nyilván nekem sincs az 50-esre ragasztva a mutató ha városban megyek, van az 60 is, de ésszel. Ha valaki 130-cal repeszt 90-es táblánál ott nincs ész, csak arc. Nem kell bemutatnom kik szoktak meghalni az ilyen majdénaztjobbantudom pojácák miatt.

38N

2018. nov. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

Péntek este, 90nel mentem, szembe jövő 5-6 autó is, kamion volt legelöl a szembe sávban, majdnem egyenes szakasz, kielőzött a hülye, az mentette meg az életét meg valószínűleg az enyémet, hogy a kamion is fékezett valamennyit èn meg satuféket nyomtam, nem fért volna be elém ugyanis...kb 130cal előzött



Erre ő is rájött, mivel kaptam egy vészvillogós köszönést



De elég sokat vezetek, nem jellemző csak a sofőrök kb 5%ra, hogy 90es úton gyorsabban megy...

2018. nov. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Az utakon ezt nem igazán vettem észre. Ott inkább az van, hogyha kamion megy előttem, és látja, hogy előzném, akkor indexel jobbra, nem nyomja a gázt. De persze vannak tahók, akik 85-90-nel mennek, aztán mikor előzném őket, az ezeréves Suzukival próbálnak gyorsítani, hogy na hátha nem jön össze. De ez felesleges veszélyeztetés szinte... Szerencsére ez a ritkább eset.


Olyan előzésekbe én sem megyek bele, amiknél látom, hogy veszélyesek, kétséges, hogy beférek. Lehet ez azért van, mert még csak másfél éves a jogsim, és nincs akkora tapasztalatom, mint mondjuk apának, aki 30 éve vezet.

2018. nov. 24. 20:02
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

"Az utakon ezt nem igazán vettem észre."

Persze, mert a kormányba kapaszkodva nem látod / hallod, ahogy a többi autós az édesanyád ősi szakmájára és a veled történő nemi kontaktusaira tesz megjegyzést.

Senki nem fog utánad menni, hogy írásba adja, miszerint egy barom állat vagy. Itt viszont írásbeli kommunikáció van, így látod is a mások véleményét.

2018. nov. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Azért ugranak, mert ha autóba ülsz, onnantól nem csak magadért felelsz, hanem mindenkiért, aki az utcán van és senki nem szeret azért meghalni, mert a másik hülye.
2018. nov. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem gondolom, hogy ez ennek az oldalnak lenne a specialitása. A közlekedés szabályainak a betartása mindenkinek egyformán érdeke, mert minél többen tartják magukat a szabályokhoz, annál kevesebb kimenetele lehet egy döntési helyzetnek, magyarul kisebb az esélye annak is, hogy rossz döntést hozol. Megtörtént eset, hogy egy relatíve jól belátható, de nem teljesen egyenes szakaszon kellett kimondottan kis forgalmú időszakban mellékútról balra kanyarodnia főútra egy busznak. A manővernek halálos áldozatai lettek, mert szerencsétlen buszsofőr nem számolt azzal, hogy az imént még oly távoli fényszórók olyan hamar odaérnek...
2018. nov. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

A gyorshajtásba még senki sem halt bele! Ellenben a túl gyors megállásba...

Nem tudom, kedves kérdező, hogy te hol vezetsz, de a gyakorlat azt mutatja, hogy a közlekedők nagyon nagy többsége betartja a sebességkorlátozásokat. Persze van mindig néhány arcoskodó, akinek égeti a gázpedál a talpát és mindenkinél jobban tud vezetni. Általában mindenki elengedi őket, jobb gyorsan megszabadulni tőlük...

2018. nov. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

Engem totál nem zavar a gyorshajtás amíg nem ártatlan embert ölnek meg vele.

Aki gyorsan megy és meghal totál lesz@rom, megérdemli, de ne mást öljön meg vagy tegyen nyomorékká vele.


[link]


A hírekkel ellentétben egy 17 éves kislány halt meg:

[link]


Menj oda a szüleihez és mond nekik a szemükbe, hogy

"Pedig csak 120-130-al ment 90 helyett a srác!?!?!?"

2018. nov. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

Persze itt a gyakorin mindenki szent és 90-es korlátozásnál pontosan 90-nel mennek.

A valóságban meg az autósok 80-90%-a minimum 100-zal megy, de inkább gyorsabban.

2018. nov. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Mert álszent mindenki, sokszor olyan érzésem van, hogy azok, akik leharapják a fejem, mert 70-el megyek faluban, valójában 100 felett járnak mindenütt.
2018. nov. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!