Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Koccantam, mi a teendő utána?

Koccantam, mi a teendő utána?

Figyelt kérdés

Tegnap koccantam egy másik autóval. Benn voltam a körforgalomban amikor ő is bejött körültekintés nélkül.


Rendőrt hívtunk elismerte,hogy hibázott majd szerette volna kihagyni a biztosítót. Megegyeztünk x összegben. Én is úgy gondoltam,hogy az reális lehet.


Ma viszont voltam a karosszériásnál és a dupláját mondta. Lámpa csere törött lökhárító plusz ugye fújni is kell stb....


Nem akarok unfair lenni tény hogy megegyeztünk,de a duplája lesz a károm azt nem akarom saját zsebből fizetni.


Sárga kéket töltöttünk de mivel megegyeztünk nem tartottam fontosnak.


Ilyenkor mit tehetek ? Rendőrség kijött. Helyszíni szemle volt.


Letagadhatja,hogy ő soha nem járt ott ? Nem is ismer stb ?

Vagy hogy zajlik egy ilyen ?

Rendszámát nevét tudom. Ha, vállalja az összeget akkor nem akarok a biztosítóval játszani,de ha nem érvényesíthetem a károm ?



2018. nov. 26. 13:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Nem értem, minek ez az állandó "okoskodás". Kitöltöttétek a bejelentőt, rendőrök is helyszíneltek. Megcsináltatod a karosszériásnál, felnyalod a pénzt (vagy a szerviz, neked szerintem az az egyszerűbb), és kész, ennyi.
2018. nov. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Letagadhatja igen,miért ne... de rendőr ott volt,lapot is kitöltöttetek,szóval inkább csak próbálkozna azzal a tagadással.

Felhívod elmondod a problémád és ha nem érdekli akkor ott a papír és majd a biztosítója rendezi

2018. nov. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
ez a vége, amikor okosba próbálkozunk...
2018. nov. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Éppen ez az,hogy nincs sárga kék papír.

Rendőr volt kinn.


Rutintalan vagyok még ilyen helyzetben. Ez volt az első.

Nem akartam a sráccal sem kicseszni ezért gondoltam,hogy megegyezünk. Nem akarta a biztosítót belevonni mert már volt balesete.

2018. nov. 26. 14:08
 5/13 veterán vas ***** válasza:
17%

....és még akkor nem beszéltünk a T. Biztosító által elrendelt pótszemléről!

Amikor lejön a lökhárító, észreveszik, hogy alatta elment a tartó-konzol is (ilyet biztos nem lehet csak dél-Tibetből rendelni, aranyáron)

Aztán lámpához menő vezeték becsípődött abból meg zárlat keletkezett. Ugye már érzed is az égett kábelszagot?

(természetesen szükséges egy új csoportkábel)

Utólag vetted észre, a sérült oldalon nehezebben záródnak az ajtók. Sőt, mintha húzna is az autó balra!

(ajánlatos egy lézeres bemérés, kasztni húzatás, teljes fényezés)

stb.,stb.


Na majd máskor meggondold, hogy érdemes-e elcsábulni egy/két Deák-képmástól! ;)

2018. nov. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

Jó, nem akartál vele kicseszni, ezért kicsesztél magaddal, van ilyen. Ha van hozzà kontaktod, hivd fel, mondd el, mennyi a károd valójában és ha szerencséd van, pont egy alapvetően becsületes figura és kifizeti neked a különbözetet. De erősen benne van a pakliban, hogy esze ágában sincs többet fizetni és nem érdekli a becsület.


Fontos ütőkártya a kezedben, ha volt kint a rendőrség és van jegyzőkönyved, mert akkor hiába az okoskodás, tudod bizonyítani az igazadat és a kàrodat. Más kérdés, hogy hatszor annyi utánajárást igényel így, mint a hivatalos és a többség által járt úton. Ki tudja, lehet biztosítása sem volt rendben (bár ez a rendőrség bevonásakor valószínűleg kiderült volna).

2018. nov. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én kérnék máshonnan is ajánlatot. Egyesek annyira el vannak tájolva, egy nullával akarják szebbé tenni az életüket. Most kaptam 115 ezres ajánlatot vezérlés cserére, kisebb faluban ugyan az 35 ha viszem az anyagot, u

70 ha ők rendelik.

2018. nov. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ötös válaszolót nem értem.... Semmi ilyenről nincs szó.

Lehet neked ez a normális de nekem egyáltalán nem. Semmi rossz szándék nincs bennem. Lefotóztuk a sérülést.


Hatos. Kijött a rendőr elkérte az iratainkat,de nem tudom,hogy írt-e bármit.


Semmi rosszindulat nincs bennem. Nem elcsábultam csak úgy gondoltam reális az amit megbeszéltünk.


Szerviz másra jutott. Ennyi. Mindent tételesen megmutatnék neki.


Engem csak az érdekel,hogy ilyenkor ha esetleg nem jutok vele közös nevezőre vagy felszívódik nem veszi fel a telefont tudok-e hivatalos lépést tenni.

2018. nov. 26. 14:28
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Nem szabad ilyenbe bele menni... megtanultad!

1 hónapja mentem bele egy autóba,nem volt gond,kitöltöttük a lapot,majd fizetek több biztosítást aztán ennyi. Ránézésre kis karcolás meg benyomódás a másik autón, 118ezret fizetett a biztosító és ha még felmerül valami akkor arról tájékoztatnak.

Az én autómon egy kis jelentéktelen repedés a lökhárítón meg ahogy hallottam és láttam a klímahűtő feladta a harcot (1 hónapos klímahűtő),meg bal lámpa ha valaki azt mondja ad 130-at még örültem is volna neki ott hirtelenjébe. Karosszériásnál le lett véve a lökhárító: sérült mind a 2 lámpa,klímahűtő,intercooler és víz hűtő nyomódott időzített bomba,homlokfal,merevítők stb stb külföldről rendelem a cuccokat mert sokkal olcsóbb csak az anyagra 470ezret fizettem és akkor +munkadíj

2018. nov. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat.


Ettől függetlenül még,hogy ha nem fizeti ki a fennmaradó részt bejelenthetem a biztosítónál nem ?


Tehát igen megegyeztünk,de nyilván,ha karosszériás a dupláját mondja nem fogom zsebből fizetni. Miközben nem én hibáztam.

2018. nov. 26. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!