Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha eladtam adás vételivel az...

Ha eladtam adás vételivel az autómat és minden hibát elmondtam. Én már leírattam a nevemről meg minden. És ha utána hívogat a vevő h ez meg az volt még plusszba a baja (ez persze nem igaz, nálam jó volt még) és kéri vissza a pénzt, akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Kényszeríthet engem h visszadjam? Vagy engem ilyenkor már nem terhel semmi és felejtsen el? Jogi úton lehet valami gáz?
2014. ápr. 20. 14:03
 1/7 anonim válasza:
0%
Ez elég komoly ügy,azt ajánlom keress fel egy ügyvédet.
2014. ápr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem komoly az ügy. Ha már megvette az autót akkor ennyi.
2014. ápr. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Így van. Ha már megvette akkor ennyi!!! MIért nem nézte át jobban?? ha hivogatna is valaki ilyen miatt az életbe nyugodt szívvel elküldheted a francba. Mondván,hogy átnézted ha megfelelönek találtad akkor akkor már ne is idegesítsen ilyennel.
2014. ápr. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
0%
De akkor is ajánlatos egy ügyvéd....
2014. ápr. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kell ügyvéd.Ha írásban vállaltál a "rossz" alkatrészekre garanciát, akkor kéne.Használt autót vett, nem vacsi újat. Másrészt lehetséges,hogy ő rontotta el. Ha veszek egy használt autót és benyomott kuplunggal nyomom a padlógázt 20 percig utána visszaviszem neked,hogy " dehát ez szar add vissza a pénzem" ? Nem így megy. Elmehet a búsba.Ha esetleg tudtál az alkatrészekről, amik meghibásodhattak volna, de nem mondtad el, akkor ejnye bejnye, de ettől függetlenűl nincs semmi félnivalód.
2014. ápr. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Zavard el vagy egyszerűen ne vedd fel a telefont. neki.Ugyanis az adásvételiben benne van hogy az autót úgy ahogy van elfogadta.Innentől ő semmit nem tehet.Pereskedni próbálhat de nincs értelme ,mert az adásvételi téged igazol.

Ez most kb olyan elmégy egy turkálóba veszel egy használt nike melegítőt két nap múlva elszakad és mégy vissza reklamálni a turis nénihez hogy adja vissza a pénzed.Úgy elhajt mint a 21.Ugyan ez a helyzet a te esetednél is.Az a nyomorék semmit nem követelhet tőled.Egyszerűen mond azt neki pénztártól való távozás után reklamáció nincs.

Egyébként én is falra mászik az ilyen emberektől akiknek nem telik még arra sem hogy használt autót tartsanak fent és mikor lassan összekuporgatnak egy kis pénzt egy használt kocsira megveszik, de a karbantartásra már nem futja.És elvárnák azt hogy az előző tulaj javíttassa meg az autót vagy vegye vissza.De jogilag szerencsére ez nem így működik.Te védve vagy!

2014. ápr. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Huuuu akkor most megnyugodtam, mindenkinek nagyon szépen köszönöm a hasznos és értelmes válaszokat! :)
2014. ápr. 21. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!