Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sokan miért csinálják ezt az...

Sokan miért csinálják ezt az érthetetlen paradoxont?

Figyelt kérdés

Sokszor tapasztalom, hogy alárendelt útról kivágnak elém, mert biztosan sietnek valahova, de utána meg gyökkettővel tötymörögnek. Kérdem én, ha ennyire ráér akkor miért volt olyan sietős kivágni a másik elé, hogy annak tövig kell taposni a féket? Persze ha rájuk villogtatok meg dudálok ők vannak felháborodva.

A másik mikor egy településről kiérek, elkezdek gyorsítani, de a barom megelőz gyorsan (mert biztos siet valahova) de nem gyorsul fel 80 fölé. Kérdem én, ha ennyire ráér, akkor minek előz meg görcsösen?


2018. dec. 14. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Az első esetre vonatkozóan:

Rosszul gyorsuló autóval igazából nem nagyon tudsz máshogyan közlekedni, ha sűrű a forgalom.


A második esettel én is szoktam találkozni, mert én a település végéig akkor is tartom a 65-70 körül a lovaimat, ha amúgy tök kihalt az adott rész, de aki 80-nal megy tökön-paszulyon át, az bizony ezt lassúnak érzi.

2018. dec. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Én meg azt nem értettem sosem, hogy nyílt autópályán feltart, még 130-cal sem megy és nem sorolna ki, nem jobbratart, majd ahogy beérünk a bevezető szakaszra, ami 80as ún gyorsforgalmi útvonal, elkezd jobbrólbalról előzgetni és ebben a 80-90-es tartományban minél előbbre jutni. Míg kint a pályán meg relatíve csak tötymörgött.
2018. dec. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Én is sokszor tapasztalom az általad leírtakat: Reitter Ferenc utca, nagyon sok alárendelt bekötőúttal.

Gyakorlatilag lendületből, 35-40km/h-s sebességgel kikanyarodik elém (nem zavar, menjen ha akar), de utána tartja is azt a 40km/h-s sebességet. Na, ez viszont nagyon tud zavarni, főleg olyankor, amikor nincs nagy forgalom, mögöttem 300m-re van a következő autó, de a parasztnak fontos, hogy még bevágódjon elém.

És mondom, nem lenne ezzel baj, ha utána legalább 50km/h-ig felgyorsulna, de nem. Na, rosszabb napjaimon olyankor én is rá szoktam villogni.

2018. dec. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
#2 mert a pályán nem tud/mert relatíve gyorsan menni, viszont amikor a többiek lelassulnak hirtelen nagynak érzi a péniszét.
2018. dec. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4 nem tud/nem mer
2018. dec. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Általában türetlmetlen emberek csinálnak ilyet. Nem akarnak gyorsan haladni, viszont ha egy helyben kell állniuk, akkor 150 lesz a pulzusuk és agyvérzést kapnak. Ezért inkább kivágnak bárki elé, csak ne kelljen várni, utána meg leszarnak mindent. Van egy ilyen haverom, az is pont ezt csinálja, 2 perces pirosnál (ő is tudja, hogy 2 percig tart) nincs türelme nyugodtan várni, üresben, hanem állandóan hintáztatja az autót 1esben, égetve a kuplungot. 2 percen keresztül :D
2018. dec. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
42%

Mert barmok, ennyi a magyarázat.

Az emberek előállítására nem érvényes semelyik MSZ szabvány, hogy a rosszul sikerülteket megetetnék az oroszlánokkal. A gyári hibásak is itt élnek közöttünk.

Az egyik emberrel ez a gond, a másikkal az. Némelyik képtelen belátni, hogy mások is közlekednek az utakon, és azok is el akarnak jutni a céljukhoz. Így aszerint közlekednek, mint ha a többi ember teljesen jogszerűtlenül tartózkodna ott, tehát nem is kell rájuk figyelemmel lenni.


Az első esetben még lehet, hogy nem vesznek észre, mert el vannak bambulva, vagy telefonálnak, stb.

2018. dec. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%

"hintáztatja az autót 1esben, égetve a kuplungot. 2 percen keresztül"


Na igen. Legutóbb pont ezt láttam, beleállt a mellettem lévő a másik seggébe és folyamatosan "ugratta" az autót, mintha attól előrébb lennének, vagy gyorsabban jönne a zöld.


Másik amikor nem indulsz el padlógázzal 0,00005 másodperccel a zöld felvillanásakor és már nyomják is a dudát mint süket a csengőt.


De ugyanilyen a tömegközlekedés vagy még a gyaloglás is. Ott is volt, hogy konkrétan vállal jött nekem egy lány, csak mert nem indultam meg azonnal a zöldnél. Közben olyat sóhajtozott mintha a világ minden problémáját én okoztam volna ezzel.

2018. dec. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!