Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen jogszabályba ütközik...

Milyen jogszabályba ütközik az ha egy felfestéssel jelzett parkolóhelyen keresztbe állok meg, ezáltal több helyet indokolatlanul elfoglalok?

Figyelt kérdés

Kresz vagy köhém?

Van ilyen szabálysértés? Kerestem, de nem találtam olyat, ami erre szól.


Pl egy tesco parkoloban fogom magam és ugy állok be hogy 2-3 helyet elfoglalok.


Köszönöm.


Természetesen nem így parkolok, csak érdekel, mivel én nem találtam erre vonatkozót.


2018. dec. 27. 23:07
 1/5 Gugu Gabor ***** válasza:
42%
j) várakozóhely (155-156. ábra); az egy gépkocsi várakozására szolgáló helyet jelöli meg;
2018. dec. 28. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, de ez csak maga a jelentése. Az érdekelne, hogy ha a rendőr meg akar büntetni, mire fog megbírságolni. Pl ha álépem a záróvonalat, sz a 2012. Évi II. Tv. 224.paragrafusába, valamint a KRESZ. 18. par. (1) c, pontjába ütközik és 5000-50.000 ftig birságolható.


Ez érdekelne.

2018. dec. 28. 06:30
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a zárovonal fix. 10.000ft
2018. dec. 28. 06:31
 4/5 A kérdező kommentje:

Na a válaszod segitsegevel meglett végül.


KRESZ 18. (1) j, pont amit Te is irtal, csak hiányosan,


Köszi!

2018. dec. 28. 06:41
 5/5 anonim ***** válasza:
71%

A Tesco-parkoló szerintem nem jó példa, mert magánterület. Persze, közforgalom előtt meg van nyitva, tehát ott is érvényes a KRESZ, de nagyon kétlem, hogy ilyen helyen a két parkolóhely igénybevétele miatt bárkit is büntettek volna már meg. Akkor senki nem járna ezekre a helyekre, mert a Tesco-nál olyan szűkek a felfestések, hogy teljesen szabályosan álló átlagos méretű autók esetén nem lehet teljesen kinyitni az ajtókat a szomszéd kocsi miatt. Ezért is szoktak sokan kissé ráállni a vonalra, ha a másik oldalon nem tudna kiszállni egy kövér vagy nehezen mozgó családtag. Aztán jön a következő autó, és az előbbi miatt már megint csak kénytelen a vonalra állni, mert másként nem fér be a helyre.

Egy városi parkolóban már inkább van rá esély büntetésre, a közterületesek által.


Még ez talán érdekel téged, valamelyik melléklet valamelyik pontját húzhatják az esetre:

[link]

2018. dec. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!