Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Magyaroknál nincs büntetés,...

Magyaroknál nincs büntetés, mint németeknél, ha valaki indokolatlanul lassan megy?

Figyelt kérdés
§ 3 Abs. 2, § 49 StVO; § 24 StVG;
2017. ápr. 14. 21:56
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
55%
Jó a kérdés,én bevezetném az indokolatlan lassú haladás büntetését is bizonyos keretek között. Pl autópályán a hetvennel tötymörgők életveszélyesek is nem csak idegesítőek.
2017. ápr. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
27%

Autópályán van minimum sebesség, talán 60.

Aki a városban 50-es területen 31-el halad előtted és nem tudod megelőzni az nem büntethető. Elég sok meg is teszi és örül a lelke, hogy másokat bosszanthat, ezzel mindent el is mondtam ezekről a lényekről.

2017. ápr. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
1%
Én az ilyeneketvalapból úgy előzöm h ráhúzom a kormányt
2017. ápr. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
98%

A KRESZ tiltja az indokolatlan lassú haladást, ugyanakkor indokolt esetben a folyamatos lassú haladást is engedélyezi.

Ezzel az a probléma, hogy nincs definíció arra, hogy mi az indokolt.

Például egyértelműen tilos a többieket feltartva lassan haladni, hogy közben a vezető kirakatokat tudjon nézegetni, indokolt a lassú haladás, ha egy másik autót vontat, de rengeteg olyan indok lehet, ami nem egyértelműsíthető.

2017. ápr. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
87%

Másodiknak: Nincs legkisebb megengedett sebesség autópályán.

Vannak helyek, ahol tábla előír legkisebb sebességet, de ez nem általában a pálya egészére vonatkozik, s nem a külső sávra. pl. dombra fel, ahol van kapaszkodósáv, s mellette még 2-3 sáv.


Amit sokan megengedett legkisebb sebességnek gondolnak, az az, hogy nem mehet fel a pályára olyan jármű, amelyik önerőből, sík terepen nem képes 60 km/óra sebességet elérni.


Mentém én már pályán 30 km/órával is, s teljesen szabályosan. Indokolt volt.

2017. ápr. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Első pontban nincs eltérés a magyarhoz képest. Másik kettőben sem látom, hol lenne tételesen büntetés meghatározva.
2017. ápr. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
36%

Nincs, de megkockáztatom, a balesetek elég nagy része őmiattuk alakul ki. Előzésre kényszerít, és messziről, nagy tömegű gépjármú esetén(kamion) nagy figyelmet igényelnek.

Pl ezek a max 45km/h csodaautók, érdekes helyzeteket teremt egy 90/80km/h-s országúton

2017. ápr. 15. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
97%

"Pl ezek a max 45km/h csodaautók, érdekes helyzeteket teremt egy 90/80km/h-s országúton"


Sokkal inkább közlekedési kultúra kérdése. Mert ugye mopedautóból elég kevés van, míg robogóból sokkal több. Ráadásul ők itt Németországban TÉNYLEG 45-tel haladnak, nem csak papíron. Az országúton pedig 100km/h a megengedett. És ami az igazán lényeges: a német nem balkáni-módra, két centis oldaltávval előzi őket. Szépen megvárja, míg üres lesz a szembesáv és úgy előz, MINIMUM egy méteres oldaltávval.


Ja, a teherautók csak 70-nel mehetnek az országúton (100 helyett).


Mégsincs annyira sok baleset... Kultúra, hozzáállás kérdése.

2017. ápr. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
72%

Tipikus önző magyar mentalitás. Enyém az út, nekem épült. Aki nem ismerős a környéken, vagy épp egy házszámot vagy keresztutcát keres, az dögöljön meg.

Nem baj, csináljátok csak a büntető előzéseket, úgyis kevés a szervdonor.

2017. ápr. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

8: én azért a németektől sem vagyok elájulva.

Nagyon gyakran 1-1.5 m-re rájönnek a 120-as táblánál, az emberre. Mindig azt hiszem valami balkáni, vagy török, aztán amikor elhúz, látom hogy 40-es nő néz bután hogy más miért tartja be a szabályt.


9: Én az indokolatlanról írtam. Ha keresel valamit, az indokolt. De van olyan is, aki 100-nál a főúton ahol 100 a megengedett, megy 60-nal mert ráér. (és közel s távol nincs leágazás hogy keresnie kéne. Ja értem. Parkolóhelyet keres...:)

2017. ápr. 15. 12:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!