Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az ilyen fajta villogás...

Az ilyen fajta villogás félreérthető autópályán?

Figyelt kérdés

Autópályán 100 körüli tempóval ment előttem egy autó a külsőben, mögöttem is jött egy autó, és a belsőben 4-5 autó egymás után, így tehát nem lehetett besorolni előzés céljából.

Amint ez a 4-5 autó elment a belsőbe belenéztem a tükörbe, és láttam,hogy a távolban jön még egy ami feltűnően egyre nagyobb, tehát nagy sebességgel érkezik.

Ezért maradtam a helyemen, a mögöttem lévő kirakta az indexet, de valószínűleg ő is látta, hogy érkezik egy autó a belsőben, így nem indult meg azonnal.

Viszont, hogy az index miatt, vagy a belsőben haladók miatt, nem tudom, de az érkező "nagy fekete luxusautó" elkezdett villogni.

Erre a mögöttem lévő szemmel láthatóan "bemozdult" a belső felé.

Szerencsére nem ment át, mert az érkező őrült egy kicsit sem lassított, a bemozdulásra hosszan nyomta a dudát, és egy hatalmas széllökés kíséretében elszáguldott a belsőben.

Ha azt nézem,hogy én 100-al mentem, akkor szinte biztos,hogy ő 200 körül járhatott.

Viszont amikor villogott hirtelen nekem is az jutott eszembe, hogy elenged, mivel ha sávváltás előtt villognak az jó esetben azt jelenti,hogy elenged.Persze látva, hogy nem lassít én nem mertem volna bemenni elé.

Akik a belsőben mentek azok nem voltak annyira közel még hozzánk sem, bár ha az az ember tényleg 200-al ment akkor elképelhető,hogy azért villogott nekik már messziről, hogy nehogy kicsit is lassítania kelljen.Vagy az indexelő autóst figyelmeztette,hogy nehogy elé jöjjön...Viszont ezt én magam is félreérthetőnek tartom.


Szerintetek?Kíváncsi vagyok, hogy kinek mi jönne le ilyen esetben.

Remélem érthetően írtam.


2018. dec. 31. 17:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
10: tudod a sávváltási szándék jelzésére való az index. dereng valami?
2019. jan. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
24%

"Autópályán a villogás 99%-ban azt jelenti hogy "takarodj az utamból"."


Hát ez nagyon nem így van, na de látod, ebből adódott ez a csúnya félreértés.

2019. jan. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
44%

"Hát ez nagyon nem így van"


Aha...amikor 150-180 sebességgel beleállnak a másik seggébe akkor biztos azt jelzik, hogy "menjél csak nyugodtan, ráérek".


Autópályán nem villogsz.


Ha valakit be akarsz engedni, főleg nem ha messze jársz tőle, akkor felengeded a gázt, hogy legyen ideje besorolni és türelmesen követed őt a belső sávban. Normális és szabályos esetben csak 5-10 km/h sebességkülönbséggel történik ez a művelet így mindenki biztonságosan tud haladni.


Sajnos a 150-200 között közlekedőkkel nem nagyon lehet számolni, bár a fék az ő kocsijukban is működik. Na meg figyelni kell másokra is. Ha látod, hogy be van 1-2 kocsi ragadva egy lassabb autó vagy kamion mögé, akkor időben illik visszavenni a sebességet és nem bebombázni melléjük az autót.

2019. jan. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
26%

Előzés megkezdése céljából lehet fénykürtöt használni, viszont az egy másik kérdés, hogy mindenki bunkóságnak fogja fel és az esetek többségében úgyis van. Mindenesetre én nagyon ritka, amikor rávillantok valakire ugyanis semmi értelme nincs: aki észnél van kisorol, aki pedig alszik, arra villoghatsz úgysem veszi észre... ha meg kicsi a sebesség különbség, akkor elveszem a gázt és szépen besorol - akkor sem kell villogni

A folyamatos balra indexelésnek sincs értelme és egyébként sem szabályos hiszen megtévesztésnek minősül.


Ha már a megtévesztésnél tartunk egy dologról nagyon le kellene szokni főleg autópályán: ez pedig a telibevert vészvillogós megköszönés! Nem egyszer előfordult már félreértés abból hogy előttem 3-4 kocsival valaki bekapcsolta a villogót mert valami roppant fontos baromságot köszönt meg, aztán én és a többi is veszi el a gázt, készülünk kapcsolni erre semmilyen lassulás vagy megállás nem történik...

2019. jan. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
72%
A folyamatos balra index is lehet jogos, hogyha nagyon sok autó van a belsőben, ezzel jelzed, hogy lécci engedj már be. És amúgy a kis tükörben nem mindig olyan egyértelmű, hogy a másik 180-al jön.
2019. jan. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
31%
#15 én arra az esetre gondoltam amikor az illető egyfolytában a belső sávban indexel és nem arra amikor besorolási szándékot jelez :) a belső sávból legfeljebb a szalagkorlátnak indexelhet...
2019. jan. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!