Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ennek a fajta piros lámpának...

Ennek a fajta piros lámpának mi értelme van? (Egyszerre mutat pirosat is meg zöldet is)

Figyelt kérdés

[link]


Bevallom őszintén engem megzavart amikor először haladtam át rajta!


2017. dec. 25. 11:33
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
92%

Van egy zöld nyíl : az egyenesen haladók áthaladhatnak.

Van egy telezöld: az egyenesen haladók és a balra kanyarodók is áthaladhatnak.

2017. dec. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
2x2 sávos út. A jobb oldali sávban is ugyanilyen lámpa van (csak a google épp odarakott valami négyszetet és nem látni jól), de akkor a jobb oldali sávból is be lehet balra fordulni?
2017. dec. 25. 11:41
 3/29 A kérdező kommentje:
2017. dec. 25. 11:42
 4/29 anonim ***** válasza:
5%

Tényleg nagyon hülye kereszteződés. Ez valamelyik vidéki városban lehet.

Szerintem az lenne a legészszerűbb, ha csinálnának egy balra kanyarodó sávot nyilas lámpával.

Legalábbis Pesten így szokták megoldani.

2017. dec. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
0%

Vagy ha nincs annyi balra kanyarodó, akkor sima telezöld.

De ez így egy hülyeség.

2017. dec. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
32%

Mikor szerezted a jogosítványodat és hol?

Azért érdekel, mert 40 éve benne vannak az oktatási anyagban, de amikor engem oktattak akkor is mondott hülyeséget az oktató, ami sosem volt benne a KRESZ-ben.

2017. dec. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
51%

Olyan, mint a pozsonyi utca - károlyi sándor utca kereszteződésben a lámpa (15. kerület) Újpest felől jőve.


Ott is így van, hogy van a fő lámpa, a kiegészítője pedig az egyenesen és jobbra kanyarodót mutatja.


Szerintem ez azért van így, mert ha nincs balra kanyarodó sáv (meg ha tele zöldes a lámpa, vagy is jönnek szemből akkor is, ha zöld lenne, nem tudsz simán védetten balra kanyarodni), de nem lehet mindig balra kanyarodni, akkor ugye egy bal kiegészítő lámpának kéne lennie, de szerintem az a szabályok alapján tilos (szóval szerintem kiegészítő lámpát csak a fő lámpa jobb oldalára rakhatnak), így került oda az előre mutató jeles zöld.


Azaz itt a balra kanyarodóknak piros, de ha zöld, akkor telezöld

2017. dec. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Azért is fura ez a megoldás, mert a belső sáv a gyorsabban haladó autóké, viszont ha beáll oda egy balra kanyarodó akkor ott simán feltartja a belső sávban jövőket.
2017. dec. 25. 12:13
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló sok helyen van Budapesten is. Pl. az Örs vezér terénél, a Nagy Lajos király útján.


Természetesen nem fordulhatsz balra a jobb széléről. A lámpa nem írja felül a szabályokat.

Zöld nyíl esetén azok haladhatnak át, akik egyenesen haladnának tovább, s ennek megfelelő sávban vannak.

Ha a sávból lehet egyenesen és jobbra kanyarodni, akkor egyenesen mehet, de jobbra nem.

Ha a sávból lehet egyenesen is haladni, meg balra is, akkor mehet egyenesen, de balra nem.

Értelemszerűen mindkét esetben sem mehetnek a tiltott irányban.

Tele zöld esetét meg csak nem kell részletezni.

2017. dec. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
76%

"de akkor a jobb oldali sávból is be lehet balra fordulni?"


Persze, 2x2 sávos úton a jobb oldali sávból te fordulhatsz balra, sőt akár meg is fordulhatsz! :D

Mondd, hogy nem volt komoly a kérdés :D


#4:

"Tényleg nagyon hülye kereszteződés. Ez valamelyik vidéki városban lehet. "


Miskolc, József Attila út


2x2 sáv becsatlakozó utakkal. Alapesetben nyilas zölddel lehet veretni, de x időközönként megállítja az egyik oldali forgalmat és a másik oldalon telezöldnél el lehet balra kanyarodni. A város egyik legforgalmasabb útja és így működik már vagy 25 éve :D



"Azért is fura ez a megoldás, mert a belső sáv a gyorsabban haladó autóké"

Hol? Városban ahol 50-es korlát van? :D ( asszem ott Sajó után van magasabb sebesség kitáblázva)

2017. dec. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!