Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az Óceánárok utca miért olyan...

Az Óceánárok utca miért olyan széles?

Figyelt kérdés

Szélessége alapján simán lehetne 2/2 sávos, mégis a legtöbb részén 1/1 sávosnak van felfestve.

Mi az oka, miért így épült?


2019. febr. 1. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Az ocenánárok utca anno "szervízút" nak épült

A lakótelep építése miatt kellett egy aszfaltos út a sok teherautó részére

Akkor azt az utat úgy építették hogy elegyengették ugy ahogy az utat és rátoltak pár centi asztfaltot.

Elméletileg a lakotelep építése után a szabvány szerint át keleltt volna építeni, de ez 30 év alatt sem sikerült, azért olyan gírbegúrba szabálytalan dimbesdombos kátsús az az út.

Pedig ma már eléggé nagy forgaom megy rajta, réges rég szabvány szerint át kellett volna építeni.

mint írtam 30 éve várat magára az átépítés

A külső kerületekben élők, nem számítottak soha a mindenkori politikai vezetésnek ezek szerint.

sajnos

2019. febr. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes választ.
2019. febr. 1. 12:48
 3/3 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem 2 x 2 sávos, jobbra tartási kötelezettséged ugyanúgy van, csak nincs felfestve a sáv. Én tanulóvezetőként futottam bele ilyenekbe, hogy "átmentem a másik sávba" meg szólt az oktató, hogy a parkolósávban megyek, miközben az egész utca egy nagy tágas placc volt.


Itt lehet olvasni Káposztásmegyerről amúgy egy jó cikket:

[link]

2019. febr. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!