Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Forgalmas utcákban megvárnak...

Forgalmas utcákban megvárnak titeket, amíg beálltok a parkolóhelyre (párhuzamos, hátramenetben)?

Figyelt kérdés
Sokszor előfordul, hogy a kaszáló orrú kocsim mellett furakodik el valaki, nekem meg fékeznem kell, nehogy összeérjünk. Rengetegszer az utolsó pillanatban veszem észre, mert nézek ide-oda (gyalogos, szegély, mögöttem lévő autó stb). Parkolás esetén fel lehet tartani rövid időre a forgalmat. Ha nagyon szűkös a hely, akkor se tart tovább 20-30 másodpercnél nekem. Ennyit miért nem tudnak várni?

2018. dec. 18. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Kénytelenek megvárni, mert úgy csinálom, hogy ne férjen el.

Időben kiteszem az indexet, fékezek, és nem hagyok akkora helyet, hogy ha kicentizve is, de elférjen.

Senkinek nem hiányzik, hogy utána menjen az egymásra mutogatás, hogy ki volt a hibás.

Egyébként alapból 5-10 másodperc alatt lezavarom a parkolást, eddig még senki nem dudált rám emiatt.

2018. dec. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Nincs mas lehetősége
2018. dec. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%

Első! Nyomhatok egy stoppert melletted? 5 másodperc akkor is szupergyors, ha üres sávban, jobbra előre csak simán megállsz. Két kocsi közé, főleg ha kevés is a hely, nem állsz be, az tuti.


Nézd kérdező, amióta egy autós az álló kocsisárban rám dudált, hogy nem tudom miattam elmenni, már semmin nem csodálkozom. Ti. én gyalog voltam, az autók lámpánál álltak, én kereszteződésben mentem át szabályosan.

Az ürge meg elkezdi nyomni veszettül a dudát, miért nem várom meg, amíg elmegy.

Szóval idegbetegekkel ne törődj.

2018. dec. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszer bemutattak azért mert parkolással kb 30 másodpercig feltartottam a sort. Azért is különösen rosszúl esett mert ritka kocsim van, és ugyan olyanba ült a bunkó parasztja.

Szóval először megörültem hogy látok még egy ugyan olyat, megörültem hogy felémnéz a csávó, erre az egész családom jelenlétében bemutat... Jól esett.

De az ilyen szpjon lovat. Parasztok az emberek.


Az nyugtasson hogyha így vezetnek és ennyi türelmük van akkor csak idő kérdése míg manővereznek egy olyat ami után többet nem mehetnek útra. Csak mást ne találjanak el.

2018. dec. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%

#3-as: gyere, nyomd a stoppert. :-)

Mitől tartana tovább 5-10 másodpercnél? Megállok az üres hely előtt lévő autó mellett, majd szépen egygázzal beteszem az autót az üres helyre. Most lemértem, 5 illetve 6 másodperc volt. Utána még belefér egy kis igazítás, hogy elosszam az előttem és utánam lévő "teret" egyformán, de az már nem tartja fel az utcán haladókat, mert addigra az autó semmilyen része nem lóg ki. Kár ezért ismét lepontozni, nem vagyok ügyes, de ügyetlen sem. Sokat parkolok, sok év rutin van benne, ennyi, ettől nem érzem magam többnek.

2018. dec. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Azért egy merőleges előreparkolás tényleg elég gyorsan lebonyolítható.
2018. dec. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Előre merőleges a legtöbbször nem hajható végre, mert nincs annyi helyed. Csálén áll majd a kocsid hátulja, ami szintén kilóg majd az útra, ha elkezded igazítani. Ugyanott vagy...


Lehet hogy lehet 5-10 másodperc alatt így parkolni, én nem vagyok olyan ügyes. S80-as Volvóról van szó, ami egy igazi tepsi. Sok helyre épphogy befér. A szegélyt is néznem kell, mert ha pont mellette állok meg, akkor nem tudok kultúráltan kiszállni belőle az alacsony felépítése miatt. 20-30 másodperc nem a világ vége szerintem.

2018. dec. 18. 16:40
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt ebből különösebb problémám eddig, pedig bevallom, néha elég szerencsétlen tudok lenni. De egyszerűen nem férnek el mellettem szűk utcákban, szèlesekben meg, ahol nekem is van azért több terem a manőverezésre, eleve kisebb eséllyel båszom el.
2018. dec. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Győr, Liszt Ferenc utca kitűnő példa esetemre. Egyirányú, mindkét oldalt lehet parkolni(nagy részén). Boltok is vannak szép számmal, egyetemi épület is...
2018. dec. 18. 16:53
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja hogy Győrről van szó... Győrben 10-szer annyi az idegbeteg sofőr mint az országban (még Budapesten is normálisabbak az emberek), évente 3-4szer ha járok arra, de gyomoridegekkel.

Ráadásul te a belvárosban voltál, az a pokol legmélyebb bugyra, oda tényleg csak a hardcore sofőrök mernek bemenni (meg a sok agyhalott).

2018. dec. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!