Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Most kaptam meg a jogsit mire...

Most kaptam meg a jogsit mire figyeljek majd vezetéskor?

Figyelt kérdés

2019. febr. 4. 14:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenre.
2019. febr. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Amire az oktatás alatt is + indokolatlanul ne tarts fel senkit.
2019. febr. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Mindenre is , illeszkedj be a közlekedésben azaz 50es meg engedettnél nem 40-45 el hanem 50-el haladj . Sebesség határokat tartsd be , de lassabban menj . Indokolatlanul ne a belső sávba mennyél aki menni akar az ott tud menni , mivel csak balról lehet a kresz szerint előzni és jobbratars szabály él mindenhol .
2019. febr. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy vezess hogy biztonságos legyen.

Nem kötelező rohannod csak ahogy érzed és figyelj mindenre.

Hiába írták előttem hogy annyival kell menni ami megengedett. Nem kötelező .

Ha nem érzed azt akkor inkább lassabban mintsem balesetet okozz.

2019. febr. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írja, konkrétan mindenre.


Ha ki kell emelni akkor azokra, amikre az oktatás alatt hajlamos voltál nem figyelni.


A sebességre én is azt mondom, hogy inkább menjen valaki kicsivel lassabban, ha azt érzi biztonságosnak, mint hogy bele zavarodjon és balesetet okozzon. Jobbra tartás sem feltétlenül igaz, például nagyobb belvárosi utakon, vagy mondjuk az Üllőin sokkal szerencsésebb, ha előre tudod melyik sávokat kell használnod, attól függően merre mész és abban haladsz, időben besorolsz. Főúton, autópályán egyértelmű a jobbra tartás.


Sebesség is olyan, hogy én például panellakások közötti jobbkezes labirintusokba kanyarodok be, ott inkább megyek lassan 20-al a 30 helyett. Inkább veszítsen az ember +2 percet az életéből, minthogy elüssön valakit aki elé lép, vagy neki menjen a jobbról érkezőnek.


Amit még mondani tudok: Index...nagyon fontos, még akkor is ha épp eszedbe sem jutna, nem szabad elhagyni. Körültekintés, mindig, minden helyzetben, nem csak tükörből, holttérbe is be kell nézni. Én sajnos mindkettőből okoztam majdnem balesetet az első hetekben, pedig csak apró figyelmetlenségek.

2019. febr. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is ismerd meg az autót, amit vezetni fogsz.


Menj ki egy parkolóba, parkolgass, gyakorold rajta a kritikus rutin dolgokat, pl.: kézifékes indulás.


Engem például nem igazán tanítottak kézifékes elindulásra, nem azért mert rossz volt az oktatóm, hanem valószínűleg az oktatóm fel sem fogta, mennyire más egy dízel.


A benzines egy pár fokos emelkedőn is simán lefullad, ha nem fogod meg.



Ha valamennyire begyakoroltad az autódat (ne túlozd el), irány a forgalom.

Kezdd először ismert utakon: ahol naponta járkálni szoktál, a vizsgautad, etc...


Én pl. legelőször a nagymamámtól mentem haza kocsival, hát, nagyon féltem :D

Nekem az is segített, hogy pár hónapig édesanyám mellettem ült, igaz, a végén úgy kellett elkaparnom magam mellől, hogy hagyjon már xD


Ha egyedül kell elmenned ismeretlen helyre, ajánlom használj Waze-t, vagy Google Maps-t. Egyszerűen leteszem az anyósülésre a telefont, ő pedig mondja nekem, hogy merre menjek.


Ha valami nem tiszta, max a megfelelő helyen félreállsz és tájékozódsz... Nem szégyen az.


A szituációkat meg megtanulod kezelni idővel.

Ajánlom, ha van már elegendő rutinod, gyorsan szedd le a T betűt... Engem sokszor direkt szivattak vele.

3 hétig volt fent.


18F

2019. febr. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én mondjuk kezdésnél az anyósülésre tett GPS-el vigyáznék. Kisebb városokban, egyszerű útvonalon oké. Viszont Budapesten például bele tud húzni a csőbe. Elég rossz sávban lenni vagy egyel hamarabb bekanyarodni már elvisz másfelé.


Érdemes egy telefontartót venni, és akkor pillanatra rá lehet pillantani a kijelzőre, hogy pontosan merre is van az arra.


Mindamellett vakon sem szabad bízni a GPS-ben. Volt már, hogy ideiglenesen egyirányú utcába akart bevinni szemből, ilyen esetekben a tábla, kihelyezett jelzések a mérvadóak.

2019. febr. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenre, ahogy a többiek is írták. Ne játszd a menőt, hogy neked most jogsid van (tisztelet a kivételnek, de sokan csinálják). Attól még hogy a kártya a kezedben nem tudsz profin vezetni!!! Az a 30 óra csak úgymond felkészített, de amikor magadtól vezetsz, na az az igazi. Senki nem figyel helyetted, nem fog belefékezni senki ha te nem veszel észre egy embert aki a zebrára rálépett hirtelen. Szóval óvatosan, a forgalom többi részvevőjét figyelembe véve...
2019. febr. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#7


Én azért csinálom így, mert párszor már elszenvedett a szélvédő kavicsfelverődéseket és édesanyám nem enged feltenni rá semmit, mert fél hogy ne repedjen meg. (Javíttatva volt persze)


Egyébként meg egyirányú utcába nyilván nem megyek be csak azért, mert kezdő vagyok.


De ahogy írtam, nem szégyen félreállni és tájékozódni... :) Legalábbis nekem nem.


Egyébként értem mire gondolsz, ha az ember vakon hallgat egy régóta elavult térképpel rendelkező gps-re, könnyen benézheti, hogy felmegy az autópályára pl

2019. febr. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hogy kaptál jogosítványt, ha nem tudod, mire kell figyelned?

Kb mindenre!

2019. febr. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!