Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Rádudálhatok az indokolatlanul...

Rádudálhatok az indokolatlanul lassan haladó autósokra?

Figyelt kérdés
KRESZ kifejezetten tiltja a forgalom indokolatlan akadályozását, nekem meg egyre jobban elegem van a városban egyenes, belátható, akadálymentes, kátyúmentes úton 30-al tötyörgő autósokból. Ez baromi idegesítő mikor nem tudom megelőzni a szembeforgalom miatt. Egy 2 éves vw golfnak képesnek kell lennie 50 km/h-al menni, amelyik nem teszi ezt az a forgalmat szándékosan akadályozza.
2019. febr. 11. 12:17
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
fizikai retórziótól nem félek mivel 2 méter magas vagyok és 5 kyus kickboxer
2019. febr. 11. 16:04
 12/14 anonim ***** válasza:
A munkaügyis-bombanős kérdező ezek szerint Omegával jár és már a közlekedés kategóriába is beette a fene... :D
2019. febr. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
72%

Látom miután emberünk megmutatta milyen tehetsége van egyből senki nem mert reagálni rá...

A megengedett sebesség azt jelenti hogy ha az út és látási viszonyok, továbbá a forgalmi helyzet lehetővé teszi, akkor arra törekedni kell. Én mindig fölötte megyek 10-20 km/h-val kivéve a lakó övezetet és a 30-as zónát viszont nem éri meg rádudálni az ilyenre dacára annak, hogy már én is megtettem párszor, szóval semmit sem fogsz vele elérni. Lakott területen és egyéb helyen hangjelzést csak balesetveszélyes helyzetben vagy előzés megkezdése előtt lehet adni.

De egyébként ha a rendőrök mennének és keresnék őket, akkor jogosan büntetnének ilyen idiótákat akik nem haladnak, nem tartanak jobbra, tilosban parkol vészvillogóval, fényszóróval áll félre stb stb

2019. febr. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

te honnan tudod, hogy indokolatlan?

címet keres, vagy valakit, valami műszaki problèma lépett fel az autóban, olyan személyt vagy gyéb dolgot szállít, akinek nem tesz jót a rázkódás...

nem állítom, hogy minden esetben ez van, de sosincs kizárva.

2019. ápr. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!