Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ukrajna kocsiva? (többi lent)

Ukrajna kocsiva? (többi lent)

Figyelt kérdés

jó estét!

márciusban indulnánk Kelet-Európa körútra, hárman, kocsival.

Románián keresztül mennénk, (Kolozsvár, Marosvásárhely,stb, Jászvásárnál átmennénk Moldovai köztársaságba, majd onnan le Odesszába(UA).


Milyen a morál MO-hoz képest?

Mennyire veszik komolyan a sebességtúllépést?

Ha megállítanak, a rendőrök mennyire korruptak?

Vannak-e radarok?

Megéri -e a kissé olcsóbb dízelből visszafele telenyomni a kocsit, esetleg kulacsban hozni még pár litert hazafelé, vagy elkobozzák?



A válaszokat előre is köszönöm.



#vám #Ukrajna #morál #Odessza #driving security
2019. febr. 15. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Március még elég korai hozzá, kocsiban aludni még nem jó.

Kicsit másabb a közlekedés is mint minden náluk.

De nem veszélyes inkább érdekes.

Nem kell hajtani , van trafi is de meglehet a rendőrrel egyezni.

Üres tankkal menjetek ki, és teletankkal gyeretek vissza. Kannában nem engednek pluszt behozni.

Sőt meg is büntetnek érte , mindkét határon.

Cigizzetek sokat az olcsó nagyon, de azt se lehet behozni.

Azt meg szerintem hogy büntetik e a gyorshajtást , felejtsétek el. Már csak azért mert kirándulni mentek és nem autó versenyzőnek, és van ahol borzasztó rossz minőségű az út , azért is.

Azt ne felejtsétek hogy idegen kutyának lába közt a farka.

2019. febr. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A morál egyértelműen rosszabb, elsősorban Romániában és Ukrajnában. Azonban Moldovában általában nincs túl nagy forgalom, a főbb utakon sem, így ott kevésbé nyomulósak. Az utak minősége igen tág határok között változik mindhárom országban. Radarok vannak, de azért nem egy Svájc... A kenőpénzzel nagyon óvatosan, mert változik a világ, és nem tudod, mikor kinél hol a határ az összekacsintás és a több év börtön között, szóval amíg nem egyértelmű a helyzet, ne próbálkozz. Ajánlja fel a közeg, ha nagyon akarja. Útlevélbe pènzt soha ne tegyél, félreértik, lecsukhatnak. Már az ukránok is, pedig ott kvázi belèpődíjat szedtek sokáig...


A benzinnel se sefteljetek, nem nyersz rajta annyit, amennyit kockáztatsz. Tankot tele, aztán kész.


Transznisztriában tájékozódjatok a pontos beutazási feltételekről, főleg ha még onnan lépnétek àt Ukrajnàba vagy vissza, ne legyen kellemetlenségetek a moldáv hatóságokkal.

2019. febr. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Záróvonalon, kanyarban simán előznek. De te jobb, ha betartod a szabályokat, mert ha látják, hogy külföldi vagy, akkor rádszállnak. Pl. előttem sorra kanyarodtak balra a záróvonalon keresztül az ukrán rendszámos autók, úgyhogy én is bekanyarodtam, erre rögtön utánam jöttek és megbüntettek.


Az utak elég rosszak, talán még rosszabb, mint itthon.

Az üzemanyag és a cigi nagyon olcsó, de túl sokat nem tudsz hozni. Fejenként azt hiszem két dobozt hozhatsz át, üzemanyagból talán egy 5 literes kannáért még nem szólnak.

2019. febr. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Romániában és Moldovában felejtsd el a kenőpénzt. Radarok nem olyan gyakoriak, de ha van, akkor azt jelzik a többiek. Fel kell venni a tempójukat, mert falvakban is 80-90 az átlagtempó, és na, haladni kell. Tökéletes minőségű utakon felbukkanhat egy-egy olyan kátyú, hogy a fél futóműved odalesz, Románia ilyen. Na de Románia lófa*z Ukrajnához képest. Vigyázz milyen autóval mész ki. A legkisebb gond az, hogy milyen az üzemanyag arra, a fő baj az utak minősége, nézz utána neten.
2019. febr. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ukrajna: ócska utak, korrupt zsaruk, simlis kereskedők, posztszovjet mentalitás, szőkített benzin, angol nyelvtudás erős hiánya.

Erre számíts.

2019. febr. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én Ukrajnáról tudok véleményt mondani, bár igaz, hogy én csak Kárpátalján voltam ezidáig. Az utak állapota siralmas, sokkal rosszabb mint Mo-n. Az felsőbb rendű országutak állapota még hagyján, azokon még lehet is normálisa közlekedni, de az alsóbb rendű utak, mellékutak állapota szörnyű.


A vezetési morál rosszabb mint itthon, hajtanak az ukránok mint a meszes, de egyébként engem még nem ért semmilyen komolyabb atrocitás az ukrán sofőrökkel.


A rendőrök (meg úgy alapvetően a határőrök, vámosok stb.) többségében korruptak. Minket is volt már többször, hogy megállítottak, de egy kis kenőpénz után elengedtek. Mondom ezt úgy, hogy teljesen tiszták voltunk, de jobb ha az ember inkább ad nekik 2000 Ft-ot, aztán békén hagyják. De neked azért ezt az okosba elintézzük dolgot nem igazán ajánlanám. Ha nem jártál még Ukrajnába, nincsen rutinod, nem tudod, hogy mennek arrafelé a dolgok, akkor jobb ha nem is próbálkozol rá, mert még csúnyán rá*aszol. Radarok/traffik vannak Ukrajnában is, bár én még egyet sem láttam sose. Ahová én járok ott az a módi, hogy megállít a rendőr, hogy gyorsan mentél és fizess x összeget. Én eddig mindig betartottam a sebességhatárokat, szóval engem még nem büntettek meg gyorshajtásért de ismerőseimet már igen.


Az üzemanyag minősége változó. Ott is vannak kutak, amik teljesen jó üzemanyagot forgalmaznak (ugyanolyan minőségűt mint itthon), de vannak kutak ahol valóban gyengébb a minőség. Érdemes valami nívósabb, ellenőrzött kúton tankolni, és akkor nem lesz gond. Illetve érdemes kikérdezni a helyiek véleményét, hogy melyiket ajánlják. Én amikor átmegyek mindig telenyomom a kocsit + hozok 10 litert kannában, ugyanis ennyit lehet legálisan. De arra oda kell, hogy figyelj, hogy csak olyan üzemanyagot tudsz áthozni, amilyen kell az autódba is. Tehát ha az autód dízel amivel kimész Ukrajnába tankolni, nem hozhatsz 10 liter benzint kannában a fűnyíróba.


Egy kis extra info. Fejenként 40 szál cigit (azaz 2 doboz) lehet áthozni. Töményből fejenként 1 litert ha jól tudom, sörből meg tán 16 litert legálisan.

2019. febr. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!