Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megbüntethet vagy igazoltathat...

Dezofejes82 kérdése:

Megbüntethet vagy igazoltathat-e a rendőr, ha kiskorúként alkoholos állapotban az utcán sétálok vagy biciklizek és nincs nálam személyi igazolvány sem, de nem vagyok teljesen részeg, csak pl. ittam egy üveg sört?

Figyelt kérdés
Buszon szabad-e utazni így? Vagy sétálni, biciklizni faluban, városban, fővárosban? Ha megbüntetne a rendőr, akkor a felsoroltak közül mi miatt? Ha kérdezné, hogy honnan van az alkohol, és én mondanám, hogy vettem/kaptam, akkor azt az illetőt büntetnék meg? Vagy engem is? Vagy hogy van ez?
2019. febr. 21. 15:46
 1/2 anonim válasza:
100%
Mivel nincs nálad személyigazolván meg kiskorú vagy, el fognak vinni a szüleidhez és őket vonják felelősségre.
2019. febr. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 kovpet ***** válasza:
76%

Igazoltatni bármikor igazoltathat.

Amiatt nem büntethet, hogy alkoholt ittál, azt nem tilos 18 alatt sem. Buszon is utazhatsz. Ha járművet vezetsz, akkor viszont igen, megbüntet.

A városbeli és a falubeli KRESZ között nincs különbség.

Nem hiszem, hogy nagyon nyomoznának az alkohol forrása után, erre nincs kapacitás, de téged biztos nem büntetnek érte, nem venni tilos, hanem eladni.

2019. febr. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!