Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Rendőri igazoltatás?

Rendőri igazoltatás?

Figyelt kérdés
Ha igazoltat a rendőr, akkor elég ha leengedem az ablakot vagy minden esetben ki kell szállnom az autóból? És igazoltatásnál le kell állítanom a kocsit, vagy üresben hagyhatom nyugodtan, illetve ha főúton állít meg például éjszaka, akkor ajánlatos felvennem a láthatósági mellényt?

2017. dec. 7. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Elég ha lehúzod az ablakot, amíg ki nem szállít valamiért. Pl nyisd fel a csomagtartót, vagy fújj szondát.

Én láthatósági mellényt soha nem vettem fel igazoltatásnál, eszembe se jutott és nem is kérik.

2017. dec. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Többnyire félreállsz, leállítod az autót. Ablak lehúz, ha kéri kiszállsz ha nem akkor vársz amíg átnézi az iratokat.

Jó tanács..ne babráld az öved mikor megálltál,de még nem nézett be a kocsiba, felesleges kikötni magad amíg nem kéri hogy szállj ki. Addig csak gyanút keltesz benne hogy talán nem voltál bekötve. Láthatóságit sosem kérték.

2017. dec. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Erről eszembe jut egy tipikus magyaros sztori.

Rendőr megállít, autópapírok átad. Minden rendben, öv bekötve. Erre kiszállít hogy nézzem meg milyen kopott a gumi. Kiszállok, kis méricskélés, nem koppott.

Erre megbüntet mondván hogy nem volt bekötve az öv! Mondom be volt. De ők 2en állítják hogy nem, én meg egyedül vagyok.

Ez MO!

2017. dec. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A múltkor nem mondták, hogy állítsam le a motort, úgyhogy végig ketyegett, amíg csekkolták az adatokat.

Láthatóságit sem kértek, pedig lakott területen kívül volt és ott mászkáltam a kocsi körül, amíg ők a rendőrautóban ültek.

2017. dec. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én nem állítom le az autót, csak lehúzom az ablakot, meghallgatom hogy mit szeretne. Ha csak az iratokat kéri, odaadom, 2 perc alatt lecsekkolja, aztán ha minden oké, megyek tovább.
2017. dec. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mondani, mutatni fogja mit szeretne. Eloszor nekem kopogott az ablakon, ugyhogy lehuztam. Aztan mondta hogy allitsam le a motort, iratok, maradjak a kocsiban, stb.


Lathatosagit megkerdezheted ha maszkaltok a kocsi korul. Viszont mogotted fog allni egy villogo rendorauto, ha azt nem veszik eszre akkor sajnos a mellenyt sem.

Autopalyan emiatt erdemes lemenni az elso lejaron, nem a leallosavban megallni (ha 1-2 km-en belul van lejaro, lekisernek).

2017. dec. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%
Egy szabályos intézkedésnél külön kérik, hogy állítsd le a motort, hogy ne tudj elmenekülni.
2017. dec. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7: Marhaság. Mennyi idő beindítani egy mai autót, fél másodperc?
2017. dec. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És akkor én mit mondjak a start-stopra mikor magától beindult a papírok nézése közben? Rendőr meg se szólalt, tudta miért indult el a kocsi.
2017. dec. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Éjjel 2:10-kor állított meg egy kisvárosban egy olyan úton, ami egyben a településen áthaladó főútvonal.

Leállítottam a kocsit, mert ki tudja meddig fog tartani, de a lámpát visszavettem helyzetjelzőre, mert én se szeretem, ha szemben áll(!) egy autó és világít a tompított. Megtévesztő tud lenni.

Kiszállni nem kell.

2017. dec. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!