Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szirénát hallva miért az első...

Szirénát hallva miért az első reakció a sofőrök részéről a szinte állóra fékezés?

Figyelt kérdés

Többször láttam már hasonlót, a mai betette a kaput. Két sáv, két irány, egy átlagos út. Szemből szinte az üres sávban két mentőautó közeledett szirénázva, szabad útjuk volt a sávjukban, erre az előttem lévő beleállt a fékbe, lehúzódott az út szélére felverve ezzel egy csomó port, hogy elengedje a mentőket, miközben erre semmi szükség nem volt, mivel a saját sávjuk teljesen szabad volt. Sajnos nem tudtam máshogyan reagálni, minthogy egész végig nyomtam a dudát, de nem értette miért vagy a szirénától nem hallotta.

Volt régebben egy hasonló eset, 2x két sávos út, a mentőknek szabad útjuk volt a belsőben, az előttem lévő és én is a külső sáv jobb oldalára húzódtam, miközben majdnem belementem az előttem lévőbe, mert úgy gondolta, közel állóra fékez a lehúzodás mellé.

Személy szerint keresem honnan jön a hang, meglátva a mentőt mérlegelek, szükséges-e tennem bármit, nem pedig állóra fékezek a sziréna hangjára. Ilyen még nem volt, de ha útjában állnék egy mentőautónak, akkor sem fékeznék egyből, keresve a rendelkezésre nem álló helyet, hanem gyorsítanék, hogy ne akadályozzam és amint le tudok húzodni annélkül, hogy a mentőt ezzel mögöttem teljesen lelassítanám, megteszem.



2019. márc. 5. 21:13
1 2
 1/11 anonim válasza:
15%
legtöbb magyar kényszerbôl vezet, és egyáltalán nincs érzékük hozzá. Sok buta ember, ennyit tudok mondani.
2019. márc. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Én meg annyit mondok, hogy követési távolság. A te problémád ha közel mész, neki nem lesz hozzá köze. Hiába játszod itt az eszed. Vannak birkák az utakon, de te ne legyél!
2019. márc. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

"nem tudtam máshogyan reagálni, minthogy egész végig nyomtam a dudát"


A máik autós rosszul reagált, fölöslegesen fékezett, de szítani a konfliktust a folyamatos dudálással elég prosztó dolog.

2019. márc. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

"Személy szerint keresem honnan jön a hang, meglátva a mentőt mérlegelek, szükséges-e tennem bármit, nem pedig állóra fékezek a sziréna hangjára. Ilyen még nem volt, de ha útjában állnék egy mentőautónak, akkor sem fékeznék egyből, keresve a rendelkezésre nem álló helyet, hanem gyorsítanék, hogy ne akadályozzam és amint le tudok húzodni annélkül, hogy a mentőt ezzel mögöttem teljesen lelassítanám, megteszem."

Jah, mert ez valóban ennyire egyszerű valós szituációban... Lehet olyan helyzet, hogy ameddig keresed a mentőautót, addig annyira rácsorogsz a másikra/a sávra/bármire, hogy utána már nem tudsz érdemben odébb állni, ha mégis útban lennél. A rágyorsítás pedig kifejezetten ellenjavallt, mert balesetveszélyes és ezt a mentősök mondják, nem én. A legjobb amit tehetsz, hogy ha nem tudsz lehúzódni, akkor a szabályoknak megfelelően továbbmész és az első leendő alkalommal biztonságosan lehúzódsz.

2019. márc. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Ügyes, követési távolság, hihetetlen, hogy nem tartod be, fúj én a 6 diplomám mellett és a egészséges e adalékok nélküli sportos életmódom mellett betartom, hogy lehet valaki ennyire maradi. -irónia , aki csak a köv távval jön az gondolom mindenbe tökéletes-


Mentősök is elmondják, nekik az a legrosszabb ha fékeznek egyből, szerintem meg az, hogy indexel a sofőr majd lehúzódás közben fékez , ha teljesen a patkára húzod a kocsit, de nem ér hozzá a kerék a patkához és a másik sávban a másik sofőr is ezt teszi a mentő köszönve elfér. Jó, vannak szűk utcák, a mentő sofőr nem kezdő, mérlegeli a helyzetet.


Mentőnek nem az a lényege, hogy menjen mint a meszes,hanem egyenletes tempót tudjon tartani vagy ne kelljen megállnia. Mint ügye volt az a francia videó ahol nyugati barátaink az életük áráért sem engedték el a mentőt....

2019. márc. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem be kellene tartani a követési távolságot és nem kellene ledudálni embereket az útról...


Én pont az ellenkezőjét tapasztalom ennek. Megy mindenki amerre lát, mert majd más úgyis elengedni a mentőt

2019. márc. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

" Sajnos nem tudtam máshogyan reagálni, minthogy egész végig nyomtam a dudát"


De, tudtál volna. Mondjuk a duda helyett nyomod te is a féket és kibírod agyvérzés nélkül azt a 10 másodpercet.

2019. márc. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Egy év kellett hozzá, ma ismét belefutottam egy ilyen esetbe és szintén dudával tudtam csak reagálni. Főút, autó (külföldi rendszámos) majd én, szemből mentő. A mentő előtt talán egy-két autó, de hely őket kikerülni volt bőven, simán visszahúzódik a mentő a sávjába, mire odaér hozzánk. A sziréna hangjára az előttem lévő az addigi alig 80 km/h-ról erőteljesen lelassít és lehúzódik, én pedig (nem követendő példa) dudaszóval megelőzöm, bőven visszatérek a saját sávomba, elmegy mellettem a mentő a saját sávjában, majd a tükörbe nézve méterekre mögöttem áll az addig előttem lévő autó.

Elismerem, ijesztő lehet, ahogyan vezetek, de eddig még egyik utasom sem mondta, hogy nem merne ismét beülni mellém. Szeretek haladni, ami nem gyorshajtást, hanem dinamikus vezetést jelent.

2020. márc. 4. 13:50
 9/11 anonim ***** válasza:
Csak úgy szólok, vannak országok, ahol kötelező megállni és elhúzódni a szirénázó járművek elől. Ha külföldi autóval tapasztaltad ezt, akkor megszokásból csinálta valószínűleg.
2020. márc. 5. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tehát te gyakorlatilag átsorolták a szembe sávba, ahol jött a mentő és még te dudálod le, aki nem így tesz. És szerinted ez így oké?
2020. márc. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!