Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan kell úgy fékezni, hogy...

Hogyan kell úgy fékezni, hogy a megállásnál ne ugorjon egyet a kocsi? Mit kell máshogy nyomni?

Figyelt kérdés

Piros lámpánál már hamarabb leveszem a lábam a gázról, és lassan, gurulva közelítem meg a lámpát, már szép lassan fékezve, közben kuplung benyomva.

Az oktató azt mondta, a végén nem kéne előrebuknunk, hogy a biztonsági öv tartson meg.

De hogy mit csináljak másképp, azt nem mondta.

Tudom, hogy őt kéne megkérdezni, de már ebben a hónapban nem fogok menni vezetni, ezért írom ki.



2017. nov. 15. 12:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát hülyén fékezel, próbáld meg érzéssel. Ez akkor szokott előfordulni ha az utolsó pár centin jobban megnyomod.
2017. nov. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Amikor már nagyon lassan megy a kocsi, engedd feljebb a pedált, így finom lesz a megállás. Gyakorolni kell.
2017. nov. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha a biztonsági öv fog meg megálláskor, nagyon erősen fékezel. Fékerőt nem kell végletekig megnövelni, csak annyira nyomd a pedált, hogy nyugodtan meg tudjál állni a tervezett helyen. A teljesen sima megálláshoz meg a fékút végén kezdjed visszavenni a fékerőt. Ezt gyakorolni kell, hogy jó legyen.
2017. nov. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A jobb lábadat hozzá kell szoktasd, hogy nagyon finoman kezeld vele a pedálokat, a gázpedált és a féket is. A fékre szinte csak rá kell lehelni a modernebb autókban, nem erővel nyomni. És ja, mikor már látod, hogy mindjárt megálltok, akkor picit visszaengeded a fékpedált. Persze ezt kell gyakorolni sokat, nem lehet egyből ráérezni. Ja és nagyon fontos: soha nem fékezünk utolsó pillanatban, mindig előre gondolkozunk, és követési távolságot tartani kell, így lehet szép finoman vezetni.
2017. nov. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Érzéssel fékezz, fokozatosan csökkentve a fékerőt, de ne görcsölj rá, mert idővel úgyis menni fog majd.


Az egyik oka az erős fékezésnek (és emiatt az előrebukásnak) egyébként az is lehet, hogy későn állsz neki fékezni és muszáj kicsit beletaposnod a fékbe, hogy meg tudj állni a vonalnál. Ezt úgy kerülheted el, hogy távolabb kezdesz el fékezni, mint szoktál. Én pl. lámpánál úgy szoktam fékezni, hogy az elején szinte alig nyomom le a féket, csak épphogy kezdjen el lassulni, aztán ahogy közelebb érek, kicsit jobban rányomok, majd lassan elkezdem engedni a féket és a végén szinte már "gurulásból" áll meg a vonalnál.

2017. nov. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
#4: Igen, a modern francia autókban (többiről nem tudok nyilatkozni) elképesztően érzékeny a fék, nem mondanám, hogy kezdőknek való. Amikor először vezettem olyan autót és egy kicsit(!) rányomtam a fékre, azt hittem kiesek az ablakon, úgy megtorpant az egész autó. Kellett 1-2 hét mire megszoktam.
2017. nov. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az a lényeg ne 0-ra való megállásig állj a féken hanem mielőtt megállna engedd lassan fel.
2017. nov. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát ha ezt magyarázni kell, ott vannak bajok. Adagolni kell a féket, vagy te hogyan fékezel úgy általában? Benyomod ameddig bírod a pedált aztán kész?
2017. nov. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A végén mikor megállna az autó akkor visszább kell engedni a pedálon, nem teljesen csak kicsit. Akkor jó lesz. Sajnos a mai autók egyre inkább ilyenek, hogy szarrá vannak puhítva meg könnyítve pedál, kormány, váltó szinten aztán alig lehet érezni rajta bármit is. Nem tudom én se mire jó ez, hogy finomkodni kell a pedállal, egy jó fék az az átlag emberi láberőhöz van igazítva, mai autókon egy csecsemő is állóra fékezné a kerekeket olyanok a pedálok... És ezzel nem lett biztonságosabb se az autó, legfeljebb azt a hamis érzetet kelti az emberben.


Egyébként ez a probléma a hidraulikus kuplungnál és az elektromos gázpedálnál is megvan, bár nem minden autóban. Pl., hogy a gázt benyomod negyedig és az elektronika meg kiadja a 70%-os teljesítményt, ez akkor fura mikor utána lepadlózod és a kocsi alig fog jobban menni. Mivel már előtte is majdnem maxon ment, hiába csak negyedik nyomod.

A legjobb vezetési élménye a 20 év körüli autóknak van.

2017. nov. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

10 eves auton tanulok egyebkent.

2017. nov. 15. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!