Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti is azt tapasztaljátok,...

Ti is azt tapasztaljátok, hogy az autósok 80%-a a kereszteződésbe beérve indexel csak?

Figyelt kérdés
Ezért sokszor nem lehet kimenni a kereszteződésből, pedig ha időben indexel simán kimennél. Aki így csinálja el tudná magyarázni, hogy mi a bánatért gondolja, hogy ez így jó?
2019. márc. 9. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is így látom. Mai eset: Kereszteződés, én már fél perce állva a piros lámpánál, indexelek, hogy balra fordulnék. Lámpa zöld, elindulunk, szembejövők is. Első szembejövő, mikor majdnem mellém ér, akkor kiteszi az indexet. Persze ekkor már esélytelen, hogy előzékeny legyen bármelyikünk is, így állunk egymás mellett, egyikünk sem tud bekanyarodni a másiktól, mögöttünk lévőket feltartjuk.

Ha ilyenkor egy picit gondolkodna az a jóember, akkor sokkal egyszerűbb lenne mindenkinek: nem az utolsó pillanatban kellene egymást centizgetnünk, nem tartanánk fel a forgalmat, mindenki szépen haladhatna nyugodtan tovább.

Sokszor látom, hogy már csak a kormány eltekerésével EGYÜTT teszik ki az indexet, én már eljutottam oda, hogy nem idegesítem fel magam rajta.

2019. márc. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem is pont ez idegesít, amikor kanyarodnék ki, de jönnek és amikor odaér kiteszi az indexet előtte egy méterrel és lekanyarodik.
2019. márc. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyenek nem gondolnak másra, csak saját magukra. Hiába idegeskedsz, csak te úszülsz meg tőle. Ez olyan, mikor főúton kikanyarodik eléd, lassításra kényszerítve, közben mögötted kilométerekre nincs senki, csak neki nincs kedve megállni. Nem gondolnak másra
2019. márc. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez még mindig jobb annál, mint amikor indexel, aztán mégse kanyarodik le.

Egy párszor majdnem nekem jöttek így, úgyhogy már nem nagyon érdekel, hogy indexelnek-e. Csak akkor indulok, ha látom, hogy lassít és elkezd kanyarodni.

2019. márc. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

ma 19:33


Na ez egy másik amin mindig ámuldozok, mikor tényleg senki a látóhatárban sem követ, de neki ki kell gyorsan még elém fordulnia úgy, hogy lassítanom kelljen. Aztán annyira már nem siet 40-nel bandukol még meg is kell előzni.

2019. márc. 9. 20:35
 6/9 anonim ***** válasza:

Tegyük hozzá, hogy sok esetben a kora indexelés megtévesztő is lehet. Például lehúzódhat a sarki boltnál, vagy 1-el előbbi kis utcába, kapu behajtóba. Pesten tele van ilyen halál kereszteződésekkel a város.


Persze ettől függetlenül tény, hogy idegesítő és sokszor veszélyes is. Például pályán is rendszeresen csak üres "villantás" az index, mert a manővert már megkezdte előtte.

2019. márc. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, én is azt tapasztalom, hogy valahol tök fölöslegesen van az index az autókon, mert sokan nem használják. Pedig szerencsére sokat változtattak már rajtuk egy ideje, így jobban láthatóak, mint kb. 10 éve.
2019. márc. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

Én nem így gondolom, hogy 80 % a kereszteződésbe érve indexel. Szerintem legalább 30 % azok aránya, akik soha, semmikor nem indexelnek. Naponta megesik, hogy egy darabon megyek valaki után, közben kanyarodunk vagy 10-et, kereszteződés, körforgalom, és ő egyetlen egy esetben se jelez. Na, ez a bunkóság. Amikor lexarja, hogy mexívatja a többi közlekedőt.

Ha későn indexel, az nem bunkóság általában, hanem a képességek hiánya. Annyira belemerül a vezetésbe, hogy nem tud 3 másodpercre előre gondolkodni, hogy 3 másodperc múlva kanyarodni fog, tehát akkor most kellene jelezni.

Vagy éppen a telefonálásba merül bele, mert nagyon ritka az olyan ember, aki telefonálás közben oda tud figyelni a vezetésre. De mind azt gondolja, hogy ő a kivétel, és ő igenis oda tud figyelni. Mert egyszerűen észre se veszik, hogy mennyien idegeskednek meg vészfékeznek miattuk. Ilyenkor jó a duda, arra azért fel szoktak ébredni. (És jól meg is szoktak sértődni.)

2019. márc. 10. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok autóba tahó index van szerelve.


Ez úgy működik, hogy már a kanyarodás közben egyet villan.


Igen, igen, a szándékot kellene jelezni nem a tényt...

2019. márc. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!