Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Budapesten jogosítvány nélkül...

Budapesten jogosítvány nélkül vezetni?

Figyelt kérdés
Szombaton el kellene vinnem a családot a 8. kerületből Budaörsre.Bátyám 30. születésnapja lesz,és igazából apukám lett volna a sofőr,de tegnap rosszul lépett,fáj a lába,és így nem akar vezetni.Őszintén szólva én meg jogsi nélkül nem akarok vezetni (már készül,de ezen a héten már tuti nem fogom megkapni), mert nem szeretném rögtön el is veszíteni.Apukám erősködik,hogy őt még soha nem állította meg rendőr amikor szabályosan közlekedett,engem sem fog.A tömegközlekedés nem igazán opció,mert apukám még nagyon sántít,és az ajándék amit vinnénk meg baromi nehéz.Szerintetek?
2019. márc. 13. 13:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Végülis akkor már "tudsz" vezetni mert megvan minden vizsga csak még nem kaptad kézbe a jogsi kártyát...


Hát necces :D


Valóban kicsi az esélye.

Engem legutóbb úgy 150e km-el ezelőtt igazoltattak pedig én járok minden fele, pesttől kezdve vidéken át.


Nem mondom, hogy nem volt olyan, hogy az előttem lévő autót intették ki mert volt ilyen de tényleg nagyon kevés az igazoltatás az utakon, illetve kevés a rendőr.


Én a helyedben nem kockáztatnék szerintem mert egyrészt ha tényleg igazoltatnak akkor eltiltanak vagy 2 évre illetve pesten bármikor lehet olyan szituáció ami nehezebb és ha benned van a para, hogy úristen ne csináljak balesetet mert jogsi nélkül vezetek akkor lehet, hogy még rosszabbul fogsz dönteni.

2019. márc. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

A TISPOL (Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata) Műveleti Csoportjának éves ellenőrzési terve alapján, a TISPOL SEATBELT európai szintű ellenőrzés során 2019. március 11. és március 17. között a tagállamok rendőri erői – így a magyar rendőrség is – fokozott figyelmet fordítanak a biztonsági öv, a gyermekbiztonsági rendszerek és a bukósisak előírásszerű használatának ellenőrzésére.



Fokozott ellenőrzés van,ha megállítanak akkor papírt is kérnek az esetek nagy részébe (volt olyan,hogy megállítottak,csak szondát kellett fújnom aztán mehettem is ...se az autó papírjai,se az enyém nem kellett)

2019. márc. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Taxi?
2019. márc. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
37%
Hát figyelj...a belvárosban nem hiszem, hogy igazoltatnak, hely nagyon nincs hozzá. Ha a körúton mész, kifele a Petőfi híd felé az M1/M7 bevezetőjén nem fognak kiszedni szerintem. Nagyon kicsi rá az esély. Ha meg mégis, legyen nálad a papír, amit kaptál akkor amikor csináltattad a jogsid és alázatosan kérd meg, hogy engedjenek el...hátha jófejek lesznek :D
2019. márc. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%

Mindjárt szabálytalankodással kezdenéd a vezetési pályafutásodat? Mi lesz később? Az egy dolog, hogy valaki otthon felejti a jogsit és megbüntetik érte, de ez tudatos szabályszegés mert te még meg sem kaptad. Ennek megfelelően ha megcsúszol, úgy fognak kezelni mint aki direkt szabálytalankodott. Nem lesz elnézés.

Arról nem is beszélve, hogy ha belekeveredsz egy balesetbe, akár önhibádon kívül, még a biztosító is kifizetteti veled az összes kárt. Megéri?

2019. márc. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
31%

#5 Úristen, szabálytalankodással kezdi az úrvezetői karrierjét!? Mi lesz a következő? 32-vel megy a 30-as táblánál?


A helyzet az, hogy a srác már lerakta a jogsit, most az, hogy a Magyar Postán úgy repül az idő, mint egy ólomszárnyú betonbagoly nem váktoztatja meg a tényt, hogy jogosítványt szerzett, a tudását nem befolyásolja. Sőt még vizsga előtt én gyakoroltam is vezetni faterommal anno, kihalt utakon és senki sem halt meg...

2019. márc. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

"Úristen, szabálytalankodással kezdi az úrvezetői karrierjét!? Mi lesz a következő? 32-vel megy a 30-as táblánál?"


Lehet ezen szórakozni, a vezetés egy felelősségteljes dolog, főleg forgalomban, mögötted a családdal. Ha valaki rögtön szabályszegéssel indít, az nem felelősségteljes viselkedés. Az meg szintén gáz, ha valaki csak úgy gondolkodik, hogy amíg a rendőr nem látja addig mindent lehet.


Másrészt nem tudom hogy vezet a kérdező, én személy szerint a jogosítványszerzés és saját autóval vezetés utáni pár hónapban tanultam meg rendesen kezelni az autót. Elég egy kis hiba, koccanás és már kezdődik a probléma, hogy ki vezetett.

2019. márc. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%
Én is taxit javaslok, egyszer kitudjátok fizetni.
2019. márc. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Végül is megmondtam apukámnak, hogy én így nem vezetek úgyhogy megyünk taxival.Nekem kell fizetnem de inkább ez mint 2 év eltiltás rossz esetben :D Amúgy elvileg jól vezetek,én is biztosnak érzem magam,de ahogy az első is írta,bennem lenne a félelem hogy csak most ne csináljak semmi hülyeséget,vagy feltűnőt,és így tuti nem lennék "üzembiztos".Jobb lesz a taxi.
2019. márc. 14. 05:48
 10/13 anonim ***** válasza:
Jó döntés!
2019. márc. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!