Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Budapesten jogosítvány nélkül...

Budapesten jogosítvány nélkül vezetni?

Figyelt kérdés
Szombaton el kellene vinnem a családot a 8. kerületből Budaörsre.Bátyám 30. születésnapja lesz,és igazából apukám lett volna a sofőr,de tegnap rosszul lépett,fáj a lába,és így nem akar vezetni.Őszintén szólva én meg jogsi nélkül nem akarok vezetni (már készül,de ezen a héten már tuti nem fogom megkapni), mert nem szeretném rögtön el is veszíteni.Apukám erősködik,hogy őt még soha nem állította meg rendőr amikor szabályosan közlekedett,engem sem fog.A tömegközlekedés nem igazán opció,mert apukám még nagyon sántít,és az ajándék amit vinnénk meg baromi nehéz.Szerintetek?
2019. márc. 13. 13:43
1 2
 11/13 kovpet ***** válasza:
88%
Azért apád sem százas, ha ilyen helyzetbe akar belekényszeríteni... mondd neki, hogy nem vezetsz, mert NINCS JOGSID. Ezt csak meg kell értenie, ha nem visszamaradott...
2019. márc. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Én 21 vagyok, nincs jogsim de még el sem kezdtem, egyszer reszegen hajnalba egy automata valtos kocsival mentem 25km-t, most mégrészegebben egy kisteherautoval kb 10-et raadasul engedély nélkül mert úgy gondoltam milyen jó lenne kicsit kocsikázni fater kocsijával, előtte csak elhagyatott utakon vezettem, kreszt nagyjabol ismerem meg azt is hogyan kell elindulni stb, parszor lefulladtam.meg mellevaltottam de bajom nem lett, rendőrök se voltak szerencsémre, ha lettek volna 100 hogy minimum felfüggesztettet kapok ha fater nem kezdeményez magáninditványt, ha igen akkor lecsuknak, szal visszaparkoltam oda ahonnan elvittem... Azota most tiszta szomoru vagyok hogy hogyan.lehettem ilyen gyökér meg megbántam és szerencse hogy nem lett semmi...
2019. márc. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Lehet ezen szórakozni, a vezetés egy felelősségteljes dolog, főleg forgalomban, mögötted a családdal. Ha valaki rögtön szabályszegéssel indít, az nem felelősségteljes viselkedés. Az meg szintén gáz, ha valaki csak úgy gondolkodik, hogy amíg a rendőr nem látja addig mindent lehet."


Ugyan már, most akkor azért tartjuk be a szabályt, mert a rendőr megbüntet, vagy mert balesetveszélyt okoz a szabályszegés? De hisz ebben az esetben NEM okoz nagyobb balesetveszélyt, mintha már megkapta volna, és ugyanúgy a vizsga után először vezetne önállóan! Szóval az 5. és 7. kommentelőnek max. a TEKINTÉLYTISZTELETHEZ van köze, nem pedig a felelősséghez...:D :D Egyébként meg első is hülyeséget írt, ha megvan a vizsga, akkor miért tiltanák el 2 évre, sima bírság, és büntetőpont, nem kell hülyeségeket beszélni...

2019. márc. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!