Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a velemenyetek arrol hogy...

Mi a velemenyetek arrol hogy a motorosok eloznek, elore allnak amig piros a lampa, illetve arrol hogy a motorosokat meg?

Figyelt kérdés
meg ugy elozgetik hogy nem indexelnek es csak 10 centi tavolsagot tartanak az autosok amig eloznek ugy hogy kozben szembol senkisem jon es siman arreb huzodhatna?
2019. ápr. 4. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Sosem értettem miért zavarja az autósokat, ha a motoros eléjük gurul? Mire te megindulsz ő már a másik lámpánál jár, magyarul semmiben sem akadályoz. Ha viszont csak beallna a sorba, csak hosszabbá tenné azt, mert o sem tud menni. Ezzel csak a forgalmat lazítják..
2019. ápr. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Ha csak a lámpánál előre gurul az nem zavar senkit szerintem. Inkább az amikor előzget, szlalomozik az autók között össze vissza és amikor baleset van még neki áll feljebb. Ugyanez a biciklisekre is vonatkozik. Egyszer a buszon ültem, megy előttünk a bicajos a busz sávban, mellette ott volt a bicikli sáv de csak azért is lassan ment és amikor a busz előzni akart még ő jött nekünk direkt oldalról. A 2 keresek pofátlanok, azt hiszik mehetnek akárhogy és rájuk nem vonatkozik a kresz. Tisztelet a kivételnek.
2019. ápr. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
A motorosok lámpánál előre sorolása szabályos, persze nem úgy, hogy 40-nel húznak előre az álló kocsik között. Előzni csak akkor lehet, ha megfelelő oldaltávolságot lehet tartani. A 10 centi nyilvánvalóan nem elegendő, tehát szabálytalan és veszélyes.
2019. ápr. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Tudod mi zavar? Mikor állok a sorban, és 40-e elhúz mellettem, úgy, hogy a kisujjam nem férne a tükröm és a motor közé. Ez qrvára zavar. Meg mikor előznek úgy, hogy át se mennek a szembe sávba. Ja, 2 motorom van amúgy, nem elvből gyűlölöm a motorosokat.
2019. ápr. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%
A motorosok előremehetnek piros lámpánál és indexelniük sem kell, ha sávon belül előznek meg valakit. Bírom az ilyeneket, amikor az autós azt hiszi, hogy minden létező szabály a személyautósokra van szabva és felháborodnak, amikor egy két keréken haladónak valamiben több joga van, mint nekik. Ennyire nehéz ezt elviselni?
2019. ápr. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem szeretem ezeket a helyzeteket, mert értelmetlen body-zás csak részükről. Amikor meg Puff Daddy van, akkor meg megy a "másik vót a hibás..." műsor.
2019. ápr. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Alex Fly ***** válasza:
21%

A véleményem?

Ha a motoros előresorol a pirosnál, az teljesen szabályos.

Ha a motorost 10 cm oldaltávval előzi valaki, az nem csak a KRESZt sérti meg igen durván, de a Btk.-ba is ütköző bűncselekmény.

2019. ápr. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!