Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha főúton előzök, akkor...

Ha főúton előzök, akkor előnyöm van azzal szemben aki balról, mellékútról hajt ki velem szemben?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 10. 17:30
1 2 3
 21/23 Meton ***** válasza:
Egyébként láttam egy balesetet, ami szerintem megérne egy Darwin díjat. Lámpás gyalogátkelőhelyen történt, a lámpa sárgán villogott. Két kocsi érkezett, nagyjából 50-nel mehettek. A második jármű alig 2 méterre követte az elsőt. Én a gyalogátkelőhelyen megnyomtam a gombot, amitől a lámpák pirosra váltottak. Namost az első jármű vezetője rögtön bepánikolt és satuféket nyomott. Szerencsére a piros előtt megállt, de a második szinte átgázolt rajta, szerintem azt se tudta, mi történik. A kár jelentős volt. Én meg szépen átgyalogoltam, és máig azon filózok, hogy az ilyenek hogy kaphatnak jogsit.
2019. ápr. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

De te öcsém lánya, ha olyan helyen vezetsz, amit nem ismersz, akkor hogy kerülöd el mindenképp főútvonalon a kereszteződésben előzést?

Ha tudom hogy ott van egy kereszteződés, akkor én sem előzök (szerintem kb. senki sem), de már régen nincs köze a kérdésnek ahhoz, hogy biztonságos-e szerinted. Arról szólj a kérdés, hogy elsőbbsége van-e főúton a bekanyarodóval szemben ha előz, és igen, elsőbbsége van természetesen.

2019. ápr. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Meton ***** válasza:
Szerintem kellett ez a kitérő. Elképzelem, hogy valaki elolvassa a szabályt és utána minden kereszteződésben előzni akar, azért az nem lenne szerencsés. Beleéli magát, hogy ezt megteheti, aztán meglepődik, amikor balesetet okoz. Jó, ha egy kicsit gyakorlatiasak vagyunk.
2019. ápr. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!