Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nyugtassatok meg, ugye más is...

Nyugtassatok meg, ugye más is járt már így nem csak én?

Figyelt kérdés
Éppen egy egyívű megfordulásba kezdem bele, mikor elém lépett egy macska, és hát nem akartam lelkifurdalást amiatt, hogy elgázolom, de emiatt viszont belementem a bal első kerékkel az árokba, félig az oldalára borult a kocsi olyannyira, hogy kötéllel kellett kihúzni. Nem lett semmi baja sem nekem, sem a kocsinak.
2019. ápr. 14. 13:15
1 2
 1/16 Takumi ***** válasza:
21%
Nem jártam így, de helyesen cselekedtél.
2019. ápr. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Majd megtanulod hogy ha nem gyorsan haladsz akkor a macskát nem lehet elütni, nagyon jó annak a reflexe.

Rosszul reagáltál rá.

Még szerencse hogy árok volt ott és nem egy iskolás csoport.

2019. ápr. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
Én inkább elütöm a kutyát/macskát, mintsem rommá törjem magamat, a kocsit, és/vagy emberek közé hajtsak. Amúgy nem a kormányt kell félre rángatni, hanem fékezni kell. Én nem ítéllek el, vagy ilyesmi, de nem jól reagáltál a szituációban.
2019. ápr. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
Soha nem szabad elhúzni a kormányt egy állat miatt. Fékezni kell és vagy arrébb megy vagy nem. De soha nem szabad kormányozni. És mielőtt valami állatvédő náci nekem ugrik, énis szeretem az állatokat, van is kutyusom, de SOHA nem szabad elrántani a kormányt mert abból csak nagyobb baj lesz.
2019. ápr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
Abszolút igaza van a négyes válaszolónak.
2019. ápr. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
Hogy a fenébe lehet egy ilyen manővernél a bal első kerékkel az árokba hajtani? Mindig a jobb oldali kerekek vannak az árok felől, hacsak nem fordultál a forgalommal szembe, de akkor inkább add vissza a jogosítványodat, nem való az neked...
2019. ápr. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
59%
Nos, ha megfordultál, akkor azt jelenti, hogy lassan haladtál, ahogy a fékpedálhoz értél volna, már meg is állt volna az autó. Szóval nagy kérdés, hogy mégis miért és hogyan kerültél az árokba?
2019. ápr. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem elég egyedi az eseted. Legalábbis én még nem jártam így.

Mivel forgalommal szemben fordultál (hacsak nem Angliában voltál) feltételezem, hogy nem mentél túl gyorsan (max. 5-10 km/h). Ilyen lassú haladásnál, ha akarnád sem tudnád elgázolni, tehát rosszul cselekedtél. Ilyenkor fékezel és reménykedsz, hogy elugrik. A legrosszabb amit tehetsz, hogy az árok felé kormányzod az autót.


Képzeld el ugyanezt a szituációt, csak mondjuk 90 km/h-val. Akkor is így döntenél?

2019. ápr. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
59%
Nagyon sokszor hallani a TV ben hogy akármi van az úton ha a semmi közepén akár egy szarvas ugrik eléd vagy bármi akkor ne rántsd el a kormányt hanem fékezz erőteljesen, ha elütöd hát elütöd, de mégis olcsóbban megfogod úszni nem csak anyagilag hanem egészséged szempontjából is. Inkább üsd el egy picit mint hogy félrerántod és beleborulsz az árokba ami végett akár te is jobban megsérülhetsz és az autóban is nagyobb kárt teszel. Oké hogy nem akartad elütni a szegény állatot csak ezzel hirtelen nem túl jó döntéssel akár másban is tehettél volna egy kárt ha ott megy egy ember éppen, vagy másik állat vagy te borultál volna fel és jobban megsérültél volna.
2019. ápr. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
59%
Nem jártam így, bár lehetséges hogy reflexből én is félrekapnám a kormányt. Csak fékezni szabad ilyen esetben.
2019. ápr. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!