Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Friss jogsisok. Volt már,...

Friss jogsisok. Volt már, hogy friss jogsival baleseteztetek (akár kis koccanás is). Mi volt? Írd le a történetet. És ha anyagi kár keletkezett mi volt a biztosítónál?

Figyelt kérdés

Lassan nekem is lesz jogsim (nyár végére ha minden jól megy) de még csak 17 éves vagyok, és nem tudom ilyenkor mi van a biztosítóknál, mert amilyen közlekedés van mostanság tuti minimum egy koccanásom lesz. És hát friss jogsival. Egyáltalán ilyet megtérít 100%-ban a biztosító? Vagy hogy működik ez?

Bocsi a tudatlanságomért, de nem tudom hogy működik ez


2010. júl. 5. 18:02
 1/8 anonim válasza:

Nekem fél évvel a jogsi megszerzése után volt egy elég komoly balesetem. A kórházbaszállításig eszméletlen voltam, a kórházban tértem magamhoz, de ha akkor nem megyek be a kocsival az árokba, akkor összeütközök azzal, aki előzött és nem tudott visszahúzódni az én sávomból a sajátjába. Kocsi persze totálkáros lett. (Audi A3)


Ha csak kicsi a kár (karcolás, horpadás, akkor betétlapot kitöltiket és annyi, hacsak nem lép le a másik fél, mert ilyenre is volt már példa...)


De eleve ne úgy fogd fel, hogy "tuti minimum egy koccanásom lesz."

2010. júl. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

A kocsira kötöd a biztosítást, nem a jogsira. A biztosító pedig akkor térít, ha más volt a hibás. (meg ugye van a casco is)

Én egyszer túl bátran akartam beállni a garázsba pár hónaposan, de forgalomban nem okoztam még balesetet. Ez nem mindig rajtam múlt, 2x már összetörtem volna magam, ha más helyettem nincs észnél. Csak óvatosan, és akkor nem lesz baj.

2010. júl. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%
Én minden héten neki megyek valaminek/valakinek, de szarok bele. 20 éves a kocsi ennek már mindegy, ha meg egy másik kocsinak megyek neki, akkor padlógáz és kész. Úgysincs rendszám a kocsin.
2010. júl. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%
az utcsó jó :D
2010. júl. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A biztosítás a járműhöz tartozik, nem a vezetőhöz.

Casco sem fizet 100%-ot.

Önrész nélkül aligha kötnek, ha mégis óriási felárért. - Tehát vállalni kell kockázatot.

2010. júl. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Lökhárítónak mentem neki, de a koszcsíkon kívül semmi baja sem lett, elnézést kértem, mire az ember felemelte a hangját, erre meg ráordítottam, hogy LETT VALAMI BAJA A SZARODNAK??


Aztán elkussolt és beszállt!


Tükrömet rúgta le egy gyökér bringás vagy gyalogos a parkolóban hagyott kocsiról.


Szalagkorlátot kongattam meg megfordulás közben a hátsójával.


Tolattam már árokba is, úgy hogy meg akartam fordulni, egy utcában és a hátam mögött egy nagykaput láttam a tükörben, de azt már nem, hogy előtte nincsen híd, hanem csak vizesárok..


Aztán jött a meglepetés :D


Mondjuk azóta sem értem ki az az ökör aki nagykaput csinál aztán előtte meg ás egy árkot keresztbe..

2010. júl. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Viszonylag friss jogosítványom van (~fél év). Nem volt még balesetem, de nagyon sokszor voltam már közel egy-egy kisebb koccanáshoz.


A legnagyobb gondot az jelenti, hogy nem érzem tökéletesen a kocsi méreteit. Többször parkoltam már lényegében miliméterekre egy-egy fa mellé, úgy hogy nem éreztem annyira közelinek - erre majd te is figyelj oda. Érdemes utólag megnézni, hogy a kocsi milyen közel van a mellette levő tárgyakhoz, és összehasonlítani azzal, hogy te mennyire gondoltad közelinek.


Aztán gondot okozott a helyes kanyarsebesség meghatározása - országúton egy kanyart se kellett bevennem amíg tanulóvezető voltam. A sebesség-korlátozásokra mindenképpen figyelj.

2010. júl. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kétszer húztam meg kocsit. Először -pár hetes jogsival- nem mértem fel hátratolatásnál az ívet, a kocsim orrával meghúztam a mellettem állót (zsebből zsebbe rendeztük...). Másodszor egy szálloda parkolójában kb. 30-40 cm magasan rögzített fémrúdnak (azért rakták ki ezeket, hogy oda ne lehessen parkolni, viszont a kocsiból nem látni) tolattam. A miénken lett karcolás.


Tanulság: sose szállj be az autóba úgy, hogy előtte nem méred fel manőverezéshez a terepet!

(Pl. nem elég észrevenni, hogy egy másik kocsi szorosan áll melletted, azt is figyeld meg, van-e vonóhorog rajta, mert akkor nagyobb távolságot kell hagynod tőle).

2010. júl. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!