Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy is van ez? A rend őrei...

Hogy is van ez? A rend őrei megbűntethetnek, ha a sárgán megyek át, akkor is ha satufék és koccanás nélkül már nem tudok megállni.

Figyelt kérdés
Én még úgy tudom, hogy akkor lehet átmenni a sárgán, ha már biztonságosan nem tudok megállni. Most mégis megbűntethetnek? Most akkor hogy is van ez? Vagy egy újabb pénzforrás a rendőrségnek?
2009. aug. 18. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

gondolom kamerákat szerelnek fel és amin látszódik, hogy meg tudna állni de nem áll meg azt befényképezi

szerintem valahogy így lesz.. mondjuk az lenne az ésszerű

2009. aug. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lehet átmenni a sárgán, ha már biztonságosan nem tudok megállni, ezt így jól tudod. Szerintem nem büntethetnek meg ha tényleg így van. A pénzt szeretik szedni az biztos. Dehát elvileg be kellene nekik bizonyítani hogy biztonságosan meg lehetett volna állni. Én is olvastam hogy piroson áthajtás 100ezer sárgán 50ezer. Az utóbbi szerintem úgy lehetséges ha a rendőrök szeme láttára hajtasz úgy át. Azt nem értem én sem hogy mért kell egyáltalán a sárgán áthajtással foglalkozni. Abban a pillanatban a másik irányban még nem zöld. Akkor már én is felháborodok ha még átmegyek a sárgán és még két autó átjön utánam. Ez ugyonolyan fa..ság lehet mint a zéró tolerancia. 1 ezrelékért elveszik a jogsit, az se normális dolog. Bekapok egy dianás cukorkát, mi köze van annak az ittasvezetéshez?
2009. aug. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
ha sebességmérős kamerát tesznek fel akkor a sebesség alapján meg tudják állapítani ha meg tudtál volna állni...ha nem tudtál volna megállni akkor meg túl gyorsan mentél = büntetés
2009. aug. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

valljuk be azért, hogy aki nap mint nap részvesz a közúti közlekedésben, -saját tapasztalat- az látja hogy az autósok 80%-a nehogy úgy gondolja hogy átfér a sárga alatt, hanem bőven piroson is átmennek.

ilyen szempontból megértem, viszont olyan megközelítésből rációt nem látok benne, hogy a sárga azért sárga, hogy figyelmeztessen a bekövetkező tilos jelzésre...ha 50-el a lámpa előtt 15 méterrel vált, nem tudja az ember megállítani a vasat, de ezért szerintem büntetni sem fognak!

2009. aug. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
az az ellen vezették be, akik, ha meglátják,h sárga, vissza 3,padlógázzal mennek át rajta... szóval nyugi :)
2009. aug. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A hivatalos állásfoglalás az, hogy amennyiben a sárga már a kereszteződést záró vonalon vagy azt követően érte az autóst, az jogos haladás volt, amennyiben viszont a vonalat megelőzően váltott a lámpa sárgára, akkor jár érte a büntetés.

Az USA-ban hasonlóan működik, ott is akkor fotóz a lámpa, ha a kocsi a kereszteződés záróvonalán kívülről érkezett a sárga lámpába.

2009. aug. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!