Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mire számítsak? Koccanás...

Mire számítsak? Koccanás személyi sérülés nélkül?

Figyelt kérdés

Én voltam a hibás, benéztem az elsőbbséget.


Továbbá nem volt kötelező biztosításom erre az évre, illetve a tavalyira, de az autó idén februárig ideiglenesen ki volt vonva a forgalomból majdnem egész múltévben.


A másiknak a lökhárítója tört, illetve az egyik lámpája ködlámpája, indexe meg esetleg a sárvédő horpadt (10 éves ford mondeo).


Rendőri intézkedés történt. Személyi sérülés nem volt.


Ebben az évben már volt egy piroslámpás szabálysértésem, a télen, a kocsi lassan mozdult álló helyzetből emelkedőnek a lámpa meg már beváltott vissza,

a mögém vágódó rendőrök (hárman)meg persze hogy ráfogták hogy a piroson mentem át (ez 40 ezrembe került)


Mekkora összeggel számoljak most kb?


2011. júl. 17. 23:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
kivont kocsival, biztosítás nélkül, szabálytalanul? Sokra és lehet egy jogsira is. Nem értem miért kell így vezetni. Megérdemled.
2011. júl. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én 60-90e környékére + az okozott kárra tippelek.

Illetve ha peched van és szigorúan veszik (mivel 2. eset) akkor kb. 6 hónap jogsi.

2011. júl. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én úgy értelmeztem, hogy a balesetkor már nem volt kivonva a gép, csak biztosítás nem volt.


Mivel nincs biztosításod, az anyagi kárt (a vétlenét) neked kell megtérítened. Én a helyedben nem várnám meg a polgári pert, mert akkor a perköltség is téged terhel. Ezen kívül a büntetés mértékére is "jótékonyan hatna", ha az eljárás befejeztéig kártalanítanád a vétlent.


Az összegre még tippelni sem mernék, túl sok a változó.

2011. júl. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Hát ez cumoooo.

Gondolom az okozott kárt a bíróság úgy 70-80 ezerre állapítja meg.:

-Lökhárító csere+fényezés

-Sárvédő csere+fényezés

-Ködlámpa

-Index

Az én kocsimnak az ajtaját kellett cserélni ,a tükröt,és az első sárvédőt és díszlécet és 210.000 utalt a biztosító egy 2001-es cliora.

Tehát lehet kalkulálni akár 80-100 ezer forinttal a kárt


Aztán ugye a szabálytalanság önmagában ha nem adtál elsőbbséget az 30.000 Ft


És az,hogy nem volt biztosításod egyfelől utólag be kell fizetni visszamenőleg és még büntetést is kaphatsz illetve nagy valószínűséggel kapni is fogsz.


Én azt mondanám ,hogy véleményem szerint 150-200 Ezer forint között fog a végösszeg kijönni,de lehet nagy f'szságot írtam most,dee én ennyire saccolnám

2011. júl. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Hülye vagyok,a kárt nem a bíroság hanem a biztosító kárszakértője mondja meg,csak hát este van már,és lehet,hogy bevonják a jogsid de szerintem erre nincs sok esély de benne lehet a pakliba
2011. júl. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Első a kocsi nem volt kivonva, csak februárig, az eset most történt hónap elején! Te is megérdemled ... Nem értem miért nem lehet értelmesen válaszolni :)
2011. júl. 18. 00:48
 7/15 A kérdező kommentje:

tegnap 23:53



Milyen polgári per?


Tudok fizetni, nincs szándékomban megtagadni...

2011. júl. 18. 00:51
 8/15 anonim ***** válasza:
Én nem vontam ezt kétségbe. Csak az eshetőségeket közöltem, illetve a véleményemet. Sok sikert! ;)
2011. júl. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Amúgy az eset úgy történt, hogy volt egy lámpás kereszteződés enyhén belőgó járdaszigettel, én 3 sávosról jöttem a szembe levő 2 sávosról, a kereszteződésben lámpák, a velem szembejövönél ki voltak rakva a macisajt táblák + lámpa volt. Nekem is zöld volt meg neki is.


Én kanyarodtam az előttem haladó bazinagy fekete merci terepjáró után balra. Kb másfél méter volt köztem meg a merci között.


A Mercedes átért, de igazából semmit sem láttam tőle ki előre, szóval azt sem, hogy jönnek szemből.


A Mondeo már a kereszteződés közepébe volt, amikor észleltem, szerintem ő sem látott engema mercitől.


Hiába fékeztünk, csatt lett.


Én ugye már az elején fékeztem, mert másképp nem lehetne kanyarodni, meg indexeltem is, de így hiába.


Utólag kiderül , a szemből jövőnek arra az esetre van a macisajt tábla ha a lámpa nem működne...


Ennél barmabb kereszteződéssel még nem találkoztam eddig..

2011. júl. 18. 00:59
 10/15 anonim ***** válasza:
93%

A lampa mindig felulbiralja a tablat. Kresz alap.

Balrakanyarodas eseten telezoldnel a szembejovonek (sot a jobbrakanyarodonak is) elsobbsege van. Szinten Kresz alap.

A "nem lattam" meg nem mentseg, nem kellett volna annyira a merci seggebe maszni akkor meglatod.

Azt meg inkabb nem is minositem hogy kepes vagy biztositas nelkul vezetni, en az ilyeneket le is ultetnem.

2011. júl. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!