Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a teendő akkor, ha én a...

Mi a teendő akkor, ha én a főúton belemegyek egy hosszú lassú jármű előzésében, és pont akkor az egyik mellékutcából rákanyarodik egy autó, a főútra, velem szemben?

Figyelt kérdés
Ez ma történt velem szoros helyzet volt de hála istennek az út is elég széles,így sikerült kiküszöbölni a bakit,de mi van akkor ha nem ilyen széles az út?
2008. nov. 11. 16:03
 1/10 anonim ***** válasza:
11%

Satufék, duda izomból. Sokat nem tehetsz mást, neki is figyelnie kellene hogy jobbról nem e előz éppen valaki. Illetve neked is elővigyázatosnak kell lenni, hogy nem előzöl alsóbbrendú útkereszteződés táblánál. Fordított esetben pedig elnézel jobbra is.

Velem lakott területen előzésnél volt hasonló, hogy kikanyarodtak elém. Satufék és vissza a másik elé, szerencsére az csak személyautó volt. Azóta én is óvatosabb vagyok.

Van a kresznek valami idevágó pontja?

2008. nov. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Én úgy tudom, hogy ebben az esetben neked van (lett volna) elsőbbséged, hiszen te vagy a főúton. Ha nem volt "előzni tilos" tábla, akkor miért ne előzted volna meg? A másik autó kötelessége (lett volna) meggyőződni (mindkét irányból) arról, hogy kanyarodhat-e.
2008. nov. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem volt előzni tilos tábla,de nem látthattam előre hogy rámfordul!

Káromkodtam egy sort ahogy kell,de innentől én is ovatosabb leszek,meggondolom hogy mikor előzzek,pedig szemben nem jött semmi csak ez fordult ki a főutra.

2008. nov. 11. 20:11
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Az út teljes szélességében elsőbbséged van... szóval: nemzetközi kéz -és karjelzésekkel tudatni kell vele, hogy te most őt nem szereted :)
2008. nov. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van rá KRESZ szabály:


34. § (részlet)


(8) Tilos előzni:


e) útkereszteződésben és közvetlenül útkereszteződés előtt, KIVÉVE:


- ha a forgalmat rendőr vagy fényjelző készülék irányítja és az előzés az úttest menetirány szerinti bal oldalának igénybevételével nem jár,


- ha a jármű főútvonalon vagy olyan más úton halad, amelyen elsőbbségét jelzőtábla [16. § (1) bek. u) pont] jelzi.


- körforgalmú úton,


- ha a járművel csak jobbról szabad előzni [(4) bek.].


[link]


Ha táblával jelzett főútvonalon haladtál, akkor neked volt elsőbbséged! Esetleges koccanásnál őt vették volna elő!

2008. nov. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Táblával jelzett főútvonalon mentem!
2008. nov. 15. 08:27
 7/10 anonim ***** válasza:

Kereszteződésbe és környékén inkább ne előzz.

Hiába ő a hibás, ha valaki meghal akkor már lehet vitatkozni, egy életre elmegy a kedved a vezetéstől ha ilyen helyzetben meghal valaki :S

Legalábbis ha nem vagy olyan jellemtelen féreg mint Shane54 (Császár Előd) nevű hülyegyerek aki miatt meghalt egy rendőr.. Hiába van elsőbbséged inkább úgy kell közlekedni h 100% legyen. Egyébként mégha a kocsid törik is csak össze és kifizetik, az se egy jó dolog, mert sok utána járás, nem biztos h annyi lovét kapsz amennyibe kerül a javíttatás, és már sosem lesz olyan egy törött autó mint ahogy a gyárból kigurult. Mindenképp buksz ilyen esetben.

2008. nov. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is satufékeztem már.Tanulság:ha tudod,hogy kereszteződés lesz,nem előzöl.Ha nem tudod,figyeled a táblát,s lesel intenziven!
2008. nov. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is felejtsd el az elsőbbségi szabályokat, és támaszkodj a józan észre. Az oktatóm minden kereszteződésben, ahol elsőbbségünk volt, kényszerített, hogy lassítsak és biztosítsak minden irányból, és monoton hangon mondogatta mellé: "Akkor van elsőbbséged, ha meg is adják neked."


És az előzés messze kiüti a veszélyességi topot, hiszen az egyetlen olyan manőver, melynek során a szembejövő forgalmi sávon gyorsítod a járművedet.

2008. dec. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Elsöbbséged lett volna,de csak akor van elsöbbséged ha megadják.Légy résen!
2009. jan. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!