Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A mozgó járművekre vonatkozó...

A mozgó járművekre vonatkozó tilalmak vége tàbla, mekkora sebessèghatàrig oldja fel a tilalmat?

Figyelt kérdés
Pl autóúton 70-es korlàtozàst felold 110-re? Tehát adott úttípus legmagasabb megengedett sebessèg hatàràig old fel igaz?
2019. máj. 4. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Igen, nyilván, különben honnan tudnád, mi az új limit?
2019. máj. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Persze logikus, csak nem èrtettem mikor ilyenkor mindenki elkezdi padlózni ami a csövön kifèr, ràm meg megvetően nèznek miközben előznek.
2019. máj. 4. 22:34
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Igen, feloldja a korlátozást, vagyis az adott úttípusra vonatkozó megengedett legnagyobb sebesség lesz az új limit. (3,5 t alatt: 50/90/110/130)


Valószínűleg annyira lassan veszed fel az új tempót, hogy azt hiszik a mögötted jövők, hogy nem láttad a feloldó táblát.

Pl. egy 70-ről 110-re gyorsítás ne tartson már percekig. Kapsz 5-10 másodpercet, ha ezalatt nem növekszik érezhetően a sebességed, akkor meg leszel előzve. Én elhiszem, hogy te nagyon ráérsz, de én meg nem fogok 80-nal tökölni mögötted, ha nem muszáj.

2019. máj. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez tök èrthetō lenne de a kèrdèsem a legutóbbi eset miatt íródott ki amikor màr èn a tàbla hatàlya után felvettem ès tartottam a 110-es tempót. A sorban mögöttem èrkezők zöme előzött.
2019. máj. 4. 23:43
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Akkor lehet, hogy az autód sebességmérője többet mutat a valósnál, pl. 100-nál mutat 110-et.

Vagy csak simán siettek.


Ennyire felkavart, hogy megelőztek?

2019. máj. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem gyakorlatilag nem is tértem ki erre a kérdésbe, csak elkanyarodtunk ebbe az irányba, a valós problémám az volt, hogy azáltal azt hittem én tudok valamit rosszul ezért tettem fel a kérdést, hogy mekkora sebességhatárra oldódik fel a tiltás.
2019. máj. 5. 20:12
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem te tudod rosszul. De nézd a jó oldalát: Legalább nincs senki a valagadban, sem előtted, így redukálódott a baleset esélye is.
2019. máj. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!