Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy ilyen esetnek mi lesz a vége?

Egy ilyen esetnek mi lesz a vége?

Figyelt kérdés

Az utcánkban 30-al lehet menni (lakóövezet).

Kint dohányoztam a teraszon, amiről belátni az egész utcát, az utca végén ment egy Suzuki, a házunk felé tartott.

Egyszer csak motorbőgést hallottam, és egy Ford elkezdte előzni, szerintem az ment 60-70-el is, bár gyorsabbnak tűnt a szűk alig 2 "sávos" utca miatt.

A sikeres manőver után tovább nyomta a gázt, mikor feltűnt,egy sárga taxi a másik irányból (tehát a Forddal szemből) a taxis villogott,dudált egy kicsit, és keresztbe állt az úton, szándékosan.(feltételezem,hogy lassításra,megállásra kényszerítse a Fordot)

Azonban ez nem volt jó ötlet mert a Ford csikorgó gumikkal beleszállt a taxi oldalába.

Hatalmas csattanás volt, azonnal kitódult mindenki az utcára, ez a Fordot vezető 30-as férfi szerencséje, mert az 50-es, kövér,félig hájas,félig kigyúrt taxis egyenesen neki akart esni, és kiabálva kérte számon a gyorshajtást.

Az ijedség nagyobb volt, mint a baj, ugyan mindkét autó összetört, de szerintem üzemképesek.


Mindenesetre mindkettő egy barom volt, nekem nagyon nem szimpatikusak az önkéntes rendőrök,főleg nem ilyen stílussal, meg az sem,hogy valaki 70-el száguld,ott ahol gyerekek szaladgálnak az úton.

A taxis ugyan "nemes" cél érdekében cselekedett, de ő a felelős a balesetért, illetve hát a Ford is, a gyorshajtás miatt.

Ki mire számíthat majd egy ilyen eset után?



2015. júl. 14. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Kizárt dolognak tartom, hogy pont egy TAXIS kezd el önkéntes rendőrködni. Itt valami más van a háttérben.


Minden esetre mivel a taxis totálisan idióta volt és teljesen szabálytalan is őt fogják kihozni vétkes félnek, ellenben a fordot is meg fogják büntetni a gyorshajtás miatt.

2015. júl. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kötve hiszem, hogy a taxis szándékosan csinálta volna, senki sem akarja összetörni az autóját. Mindenesetre a gyorshajtó idióta fåsznak volt elsőbbsége a leírás alapján a megforduló, kapuba álló taxival szemben. Azonban ha megállapítást nyer, hogy 30-as tempóban nem történt volna meg a baleset, akkor ez a paraszt fittipaldi is kap csekket.


Megjegyzem az ilyen környékeken lakók gyakran nen rejtik véka alá a véleményüket a gyerekeiket életveszélybe sodró gyorshajtókról: magam is láttam már önkénteseket az út közepére húzódva blokkolni a továbbhaladását az ilyen gyökereknek. De meg is érdemlik.

2015. júl. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Két dolog van itt amit külön kell kezelni. A taxis egy idegbeteg barom volt, olyan nincs hogy ha látunk valakit gyorsabban menni akkor elékanyarodunk és ezzel balesetet idézünk elő. Egyrészt a taxisnak, de neked sem volt hitelesített mérőműszere, (az hogy úgy láttam ,hogy 70-el megy az édeskevés a bíróságon) Másrészt önbíráskodás fenyegetés is fennáll. A biztosító a Fordosnak fog fizetni ,a taxis még lehet kap egy jókora büntetést szándékos közúti veszélyeztetésért, ha még fenyegetőzött is ,akkor azért is feljelenthető.


A Fordos ha bebizonyosodik hogy gyorsabban hajtott pl féknyom, akkor kaphat egy 30 ezres csekket ,de attól még nem ő lesz a hibás a balesetben Egyrészt nem olyan mértékű a gyorshajtás amire lehetne hivatkozni, másrészt a taxis elismerte hogy szándékosan okozta a balesetet. Biztos jó lesz neki hogy hetekig nem tud majd dolgozni a kocsijával..

2015. júl. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!