Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A külföldi turisták miért...

A külföldi turisták miért futnak a zebrán?

Figyelt kérdés

Az ázsiaiaknál veszem észre leginkább, hogy nagyon hálásak ha átengedik őket, bólogatnak,mosolyognak,integetnek, és futnak.

Rajtuk kívül feltehetőleg külföldi európaiaknál is azt veszem észre,hogy átfutnak ha átengedik őket.

Miért?


Biztos vagyok benne, hogy nem a magyar közlekedési kultúrát megtapasztalva lettek ilyen hálásak, és gyorsak, mert sokat vezetek a városban és tudom/látom, hogy az esetek 80 de inkább 90%-ban mindig átengedik őket.


Azt pedig, hogy valaki külföldi többnyire az öltözékéből, megjelenéséből következtetem ki, amellett,hogy leginkább a turisták által előszeretettel látogatott helyeken szereztem ezt a tapasztalatomat.

Nekem furcsa,hogy futnak vagy hogy szedik a lábukat, a magyarok átsétálnak, ami szerintem normális (kivéve a lassú, nagyon ráérős, de ha elengedek valakit nem várom el, hogy fusson elvégre elsőbbsége van)


2019. máj. 21. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kínába rengeteg ember van és igen csak sietni kell, hogy átérjenek az út másik felére. Sok ember, zsúfoltság, rohanás, ezt szokták meg
2019. máj. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha olyan helyről jössz, ahol eleve csak futva, ugrálva, szlalomozva tudsz átérni a túloldalra, akkor bizony nehezen vetkőzöd le az otthoni szokásaidat. Márpedig ne legyenek illúzióink: a világ legtöbb nagyvárosában nem olyan könnyű átjutni a túloldalra, mint Magyarországon.
2019. máj. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is sietni szoktam, ha átengednek, kvázi ezzel köszönve meg, hogy megállt és igyekszem nem feltartani. Pedig magyar vagyok.
2019. máj. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én is szoktam futni. Ha csak 1-2 autó vár rám, akkor kényelmes tempóban szoktam átgyalogolni, de ha valósággal forgalmi dugót képzek és 30-40 ember várakozik rám az nem jó érzés, akkor mindig sietek.
2019. jún. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!