Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy viselitek, ha egy külföld...

Hogy viselitek, ha egy külföldi sofőr szerencsétlenkedik előttetek az úton?

Figyelt kérdés

Pénteken volt "szerencsém", egy szlovák fiatal asszonyhoz, kb. 1 éves kisgyerekkel a gyerekülésben, Bp. belvárosában, pont a csúcs forgalomban.

Ahogy, később kiderült, soha nem volt egyedül Bp.-en, most úgy hozta a sors, hogy a kisfiát vitte orvoshoz, nem volt aki elinduljon velük.

A lényeg az, hogy kegyetlen butaságokat csinált az úton, a végén amikor leálott a busz sávban, leáltam én is és megkétdeztem, tudok e segíteni. Végképp nem tudta merre jár, de már sírva mondta, hogy párszor kidudálták. Segítettem nekik kijutni a városból, és ezért érdekelne, hogy volt már ilyennel tapasztalatotok, és hogyan viselkedtek?



2018. okt. 21. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha balesetveszélyt okoz, akkor rádudálok, de egyébként nem nagyon érdekel milyen nemzetiségű vagy hány éves a gyereke.
2018. okt. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Türelmesen. Én is kerülhetek rossz helyzetbe vagy "idegállapotba".
2018. okt. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont úgy ahogy a nem külföldieket... :D Nem tudom, hogy ez miért jelent különbséget.


Amúgy alapvetően igyekszem türelmesen kezelni, de persze néha nálam is elszakad a cérna, olyankor bosszankodok egy jót magamban.

2018. okt. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én kocsival töknyugis vagyok, még emlékszem, milyen volt kezdőként egyedül vezetni. Bringán válok agresszív állattá :)
2018. okt. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mantis religiosa ***** válasza:
74%
Valamivel türelmesebb vagyok, bár azt nem értem, hogyha nem tudja merre van, miért nem húzódik le és kér segítséget valakitől. Vagy legalább engedi el a mögöttes forgalmat.
2018. okt. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkivel türelmes vagyok, ha ideges vagy akkor az már rossz mert lehet egy tök normális szituációban rosszul döntesz és kikanyarodsz/bekanyarodsz valaki elé mert ideges vagy.

Szóval nagyon nem éri meg idegeskedni, ez nem videójáték, itt akár életek is múlhatnak azon, hogy nyugodt vagy és jó döntéshozó vagy ideges és döntésképtelen. :)

2018. okt. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Türelmesebb vagyok, ha azt látom, hogy egy nem odavalósi fogalmatan és bizonytalanul vezet (csináltam már én is olyat külföldön), de ha azt látom, hogy azért bénázik, mert pl. telefonál vezetés közben, akkor nincs extra türelem.
2018. okt. 22. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel minden tapasztalatom ellenére valamennyivel én is bizonytalanabb vagyok idegen nagyvárosokban, nyilván türelemmel viselem az ilyen helyzeteket, igaz, a hirtelen manőverek veszélye miatt nem nagyon előzöm meg az ilyen vezetőket, inkább távolságot tartok.
2018. okt. 22. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!