Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lecentiznétek a kerékpárost,...

Lecentiznétek a kerékpárost, ha az készségesen félrehúzódik?

Figyelt kérdés
A 7-esen mentem reggel, nem sokkal Siófok előtt. 3-4 kerékpárost értem utol, szemből pont jött 8-10 autó. Látták, hogy mögéjük érkezem, ezért lehúzódtak kissé. Én nem szeretem lecentizni őket, (mert mi van, ha valamelyik elesik előttem?) úgyhogy mentem mögöttük 20-25-el kb. fél percig míg elfogytak a szemből jövők. Ez szerintem kibírható időben. Ezzel ugye kisebb torlódást okoztam mögöttem, így legalább ketten ledudáltak. Jogos volt tőlük vagy én voltam túlontúl óvatos?

#bicikli #kerékpáros #centigetés #lecentizés
2019. jún. 10. 17:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A közlekedésben az elsődleges, hogy te magad ne okozz balesetet.

Inkább legyél óvatos, mint felelőtlen. Ráadásul a bíróságon nem igazán jó indok az, hogy a mögöttem lévő sürgetett.

2019. jún. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
91%

Ha a szembejövő autósok értelmesek és van lehetőségük, akkor ők is lehúzódnak egy kicsit, így több helyed van, akár bal kerékkel kicsit a felezőn is tudsz menni, így nem kell kicentizni a bringásokat. Én mondjuk ilyen vagyok, ha szembe jövök. Sokan viszont nem (mondjuk ha elkezdesz behúzódni középre, akkor többnyire rájönnek a szitura - de ezt csak olyan úton érdemes csinálni, ami egyrészt elég széles, másrészt nem kátyús a széle.

Mindemellett ha te úgy gondolod, hogy biztonságosabb kivárni, akkor várj. Aki meg dudál, az csinálja, ha ő attól boldogabb.

2019. jún. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Beviz Elek ***** válasza:
79%

Nem tudjuk hogy te voltál-e túl óvatos vagy értelmetlenül sürgettek.


Én sem centizem a bicikliseket, ha személyautóval vagyok akkor azért mert belátható időn belül lesz annyi hely hogy elhúzzak mellettük, ha kamionnal vagyok akkor pedig azért nem mert véletlenül sem akarok szőnyeget csinálni belőlük.


Nem voltunk ott, nem tudjuk hogy valóban centizni kellett volna-e vagy csak te nem mérted fel jól a helyzetet és valójában kényelmesen elfértél volna.

2019. jún. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
tökéletesen kezelted a helyzetet.
2019. jún. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Még baleset veszélyesebb is a kerékpárosnak, ha lehúzódik, mert beleakadhat a padkába, megdobhatja egy gödör és nem lesz hova korrigálnia. Hát még ha valaki mellé megy és lecentizi.
2019. jún. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Nem.

Inkább várok max. 1-2 percet, minthogy elüssem valamelyiket.

2019. jún. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Amúgy én többek között pont a türelmetlen, agyeldobós emberek miatt tenném kötelezővé a fedélzeti kamerát minden kocsiban elöl-hátul. Rögtön képes lenne a többség nyugodtan közlekedni, ha tudja, hogy nem marad névtelenül az utakon.
2019. jún. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Alex Fly ***** válasza:
83%
Ha nem tudtad volna őket megfelelő oldaltávolsággal (másfél méter) előzni, akkor teljesen jól csináltad. A dudálókkal meg nem kell foglalkozni...
2019. jún. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%
Helyesen cselekedtél. Aki meg emiatt ledudál, annak egyszerűen nincs igaza.
2019. jún. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
így kell biciklist előzni. aki dudál annak meg be kell mutatni.
2019. jún. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!