Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Úgy alakult sajnos, hogy...

Úgy alakult sajnos, hogy Németországból kellene hazavezetnem egy motort. Miket tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Gyakorlott pilóta vagyok, 10 éve ugyan azt a típust vezetem mint amit hoznom kell balesetmentesen. Viszont soha nem voltam még külföldön. (busszal stb igen)Miket tanácsoltok?

#motor #motorbehozatal #külföldi motorozás #németországi motorozás #motor import;
2019. jún. 21. 21:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%
Nincs nagy különbség, annyi, hogy kint kevesebb a bunkó. Németben a pályán vigyázz, mert ugye nincs sebességhatár, így simán nyomják neki 180-200-al, menj ki a szélsőbe. Ha meg elfáradtál állj meg pihennim
2019. jún. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
Fullos védőfelszerelés és vezess ugyanúgy, mint Magyarországon, csak fokozottabban ügyelj a szabályok betartására. Lehetőleg főutakon és autópályán haladj, de egyébként az utak jó minőségűek, így nem hiszem, hogy gond lesz. Ja, és legyen nálad navigáció, hátha...
2019. jún. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
Egyébként egy motorszállító trailert nem tudtok kölcsönkérni? Ha motoros körökben mozogsz, akkor csak ismersz valakit, akinek van trailerje. Mégiscsak egyszerűbb lenne és biztonságosabb is, mert hiába ellenőrzöd le a motort elindulás előtt, ki tudja milyen rejtett hibája lehet, ami út közben jön elő.
2019. jún. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%

Német:

Annyi a különbség, ha autópályán mögötted villantanak, azt jelenti "ne gyere ki elém, mert nem fogok fékezni!" Stau van, akkor minden "D"-s felségjelzésű jármű befékez, lassít, nézelődik (nagyon kíváncsiak miért van stau). A német soha nem tudja mikor merre akar menni. Figyelni kell rájuk, mert ilyenkor kovályognak a sávok között. Használják az írányjelzőt, csak jóval később teszik ki. A követési távolságot jobban be kell tartani. Nem mindenhol lehet sebességkorlátozás nélkül menni. Sok szakaszon le van korlátozva a sebesség.


Cseh:

Cseh autópálya minősége katasztrófális. Szétráz mindent.

Vezetni olyan, mint itthon, semmi különleges nincs benne.


Szlovák:

Autópálya jó állapotban van, szépen lehet haladni.


Osztrák:

Hasonló, mint németben, de itt csak 130Km/h. Sok a trafipax, és ezek a trafipaxok nagyon szorgalmasan mérnek.

Olyan faluban is van trafipax ahol 1 főút van és összesen 4 darab ház. Még véletlenül se érkezzél be a faluba 90...100-al!

2019. jún. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ruhát mit vigyek? Bukó , kesztyű alap, bőrkabát, -motoros csizma( esetleg cordura nadrág) ezek vannak De azon gondolkodtam hogy minél kevesebb csomagom legyen kifelé, hogy inkább egy sima dzseki, melegítőgatya, utcai cipő kombi jobb lenne....??
2019. jún. 22. 09:09
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

"Annyi a különbség, ha autópályán mögötted villantanak, azt jelenti "ne gyere ki elém, mert nem fogok fékezni!""


Nem kötekedésképpen, csak informatívan kérdezem? Ezt mégis honnan szeded? Lassan 20 éve járom Németországot, plusz számtalan német ismerős, és ezt sosem hallottam. Inkább azt vettem észre, a villantás náluk is ugyanúgy azt jelenti, hogy gyere, beengedlek.

Amúgy a többi mondandóddal sem értek egyet.

2019. jún. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%
Igyál sok vizet az úton. Jelentős motoron a folyadékveszteség. 1-2 óránként pihenj. Még azon is ertemes elgondolkozni hogy megszállj e valahol, hiszen a motorozásnak nem kell szenvedésnek lennie.
2019. jún. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%

Tegnap 10:47


Pedig nagyjàbòl jòl leìrta és igaz is, csak az nem veszi észre, aki ùgy vezet, mint õk. A villantàssal mondjuk nem értek én se egyet, de a többi stimmel. Katasztròfa hogy vezetnek. Autópàlyàn kimàszik eléd, baxik a tükörbe nézni, aztàn a gyorsìtàs helyett beàll nyugdìjas tempóra eléd, azt amikor lehet se megy vissza, ha ő 130cal megy, menjen mindenki annyival. 80as tàblànàl lelassítanak 60-70re, ez igaz a főúton is. Tényleg rengeteget bambulnak, mire felfogjàk merre akarnak menni, borzalom. München előtt is 3km, 5 sàv, de kóvàjognak, mert nem tudjàk a tàbla szerint mikor merre hovà soroljanak be, pedig 3-4 tàbla jelzi. Ezért van itt mindig Stau, mert alszanak, bameszkodnak. Itt nàlunk is 2-3 hònapja forgalmi rend vàltozàs van, megvàltozott a főút, szerinted nézik a tàblàt? Francokat, csak mennek megszokàsból. Azt még nekik àll feljebb. A németek fele alkalmatlan a vezetésre, làtszik is ez a képzésükön.

2019. jún. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Ja a màsik kedvencem: iskola szünet, 30as tàbla letakarva, de hàt mit csinàl... beàll azt megy 30cal... autòjuk, meg pénzük van, de eszük a vezetéshez 0. Lehet lepontozni.
2019. jún. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%
Én nem pontozlak le, és nem is kérdőjelezem meg a tapasztalataid, de azt el kell mondanom, hogy huzamosabb ideig éltem Baden-Württembergben, és tény, hogy minden egyes kiba**zott 40-es és 60-as táblát tiszteletben tartanak, de ahol 100-al lehetett menni, ott 100-al mennek akkor is, ha nagyon szűk erdei út. És a lámpánál sem bambulnak, cserében ha te mégis elbambulsz, nem dudál le senki. Még a török, román, vendégmunkások sem, ők is alkalmazkodtak. A brutálisan forgalmas 6-os autópályán, ahol a külső sáv általában 80-al, a belső sáv pedig 180-al halad, sokkal nyugodtabb, kiszámíthatóbb a közlekedés, mint az M1 autópályán. Én az M1-esen jobban félek mindig, mint bármelyik német pályán.
2019. jún. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!