Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért fogadják el a fedélzeti...

Miért fogadják el a fedélzeti kamerák felvételeit súlyos szabálytalanság esetén?

Figyelt kérdés

Eleinte tetszett a dolog, de újabban sokszor olvasom a III/III ügynökök írásait, hogy mindent küldenek a rendőrségnek, és ez már kevésbé tetszik.

Nem érzem úgy, hogy félnem kéne, de tudom magamról,hogy sietségből vagy figyelmetlenségből követek el én is kisebb-nagyobb hibákat, csak úgy mint mindenki más is (kivétel aki szeret hazudni de attól még ő is hibázik csak magának sem ismeri be)


Engem nem fognak felvenni úgy hogy kanyarodó sávból előzöm a sort, na de ha mégis bármi miatt felvennének, pl. hogy zöldnek látok egy sárgát aminek talán a pirosát is látom még a szemem sarkából...akkor?

Az a fedélzeti kamera nem egy hitelesített műszer.Egy egyszerű programmal bármikor átszerkesztek egy dátumot is rá, annak ellenére hogy felhasználói szinten ismerem a számítástechnika világát.

Gondolom egy rendszám módosítás sem akadály egy profinak.

Vagy,hogy ki vezetett?

Számomra ez ezer sebből vérzik.


Tökéletesen megértem, és egyetértek azzal,hogy meg kell 'aszni a száját annak aki emberek/családok testi épségét, és életét veszélyezteti a hülyeségével akkor is ha csak kamera felvétel van róla.De attól hányni tudok mikor brahiból felnyomjuk a másikat.Engem pl. sosem zavar ha valaki szabálytalan, egészen addig amíg nem teremt közvetlen balesethelyzetet.

Előzhet buszsávból is, én nem hívok rá rendőrt, igaz elém besorolni biztos nem fog, de nálam ennyiben kimerül az önkéntes rendőrködés, ez pedig úgy gondolom korrekt.

Na de egy ilyenért feljelentgetni?!


2019. júl. 4. 07:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Fedélzeti kamera felvétele alapján csak bűncselekmény elkövetése esetén (pl. közlekedés veszélyeztetése) tesz feljelentést a rendőrség, sima szabálysértés (pl. piros lámpa, záróvonal átlépése) esetén nem.
2019. júl. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom miből gondolod, hogy a rendőrség foglalkozna ilyen felvételekkel. Hemzseg a youtube tőlük, mégsem foglalkoznak vele. Sőt - megjegyzem nagyon helytelenül - még amikor valós szituációban használná fel egy sértett a felvételeket még akkor is húzzák a szájukat és maximum megnézik, de nem fogadják el teljes értékűnek.
2019. júl. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Kicsit összevisszának érzem a kérdést.


Azt mondod, téged nem zavar amíg nem okoz közvetlen balesethelyzetet. A címben pedig súlyos szabálytalanságról beszélsz ami önmagában hordozza a balesethelyzetet.


Vagy arról beszélsz, nem érzed, hogy félned kellene, miközben te magad is képes vagy balesethelyzetet előidézni "önkéntes rendőrként".

2019. júl. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

[link]


[link]


Ez a két cikk magyarázza. A felvétel akkor bizonyító erejű, ha a feljelentő vállalja hozzá az arcát is és tanúskodik, hogy akkor és ott látott téged. A zsaruk meg akkor fognak felvételeket hajkurászni, ha valami nagyobb gebhasz miatt keresik az ügyfelet.

2019. júl. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Amúgy a kutya nem fog azzal foglalkozni, hogy kisebb szabálytalanságokat jelentgessen, mert akkor egész nap a gép előtt ülhetne. Na meg a szabálytalanságok számát tekintve szerintem maximum 0,0001% kerül jelentésre, azok nagy részéből sem lesz semmi.
2019. júl. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
69%

"Amúgy a kutya nem fog azzal foglalkozni, hogy kisebb szabálytalanságokat jelentgessen, mert akkor egész nap a gép előtt ülhetne. "


Önkéntes rendőrökkel, exmunkásőrökkel meg (ex?)besúgókkal teli országban? Dehogynincsenek ilyenek :)

2019. júl. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

A rendőrség foglalkozik ilyen felvételekkel, ha eljut hozzájuk, de nem mindennel. Vannak autósok, akiket örökre eltiltanék a vezetéstől, mert mentálisan alkalmatlanok a közösségi életre. Leginkább egy lakatlan szigeten lenne a helyük.

De szívből gyűlölöm a kívülállóként feljelentgetőket. Sehol nem volt olyan a világháború alatt, mint nálunk. A Gestapo is csodálkozott, hogy itt nem kell félholtra verni embereket, hogy bemártsák a másikat, hanem önként teszik, minden nyomás nélkül.

Ma sincs ez másképpen. Tegnap rendeltem banángörbítőt, de ma még nem jött meg. Feljelenthetem? Hány ilyen jellegű kérdés van itt, nap mint nap? Eszem megáll.

Egyébként a felvétel manipulálható, valóban. Szakértők viszont észre fogják venni. Értenek hozzá. Egyébként vannak olyan DasCam-ok is, amelyek mint egy fekete doboz működnek. Rögzítik a pontos GPS pozíciót, sebességet, időbélyeggel látják el és olyan rejtett adatokkal, amelyeket nem lehet manipulálni. Sőt olyan is, amelyből a felvételt le lehet tölteni, de benne megmarad az eredeti, törölni sem lehet menüből.

2019. júl. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Előttem szólóval teljesen egyetértek, nem értem, miért lett lepontozva.

Alapvetően a berendezés a balesetek dokumentálására hivatott. Segít eldönteni, mi történt valójában. Ez hozhat közös megegyezést helyben, biztosítónak adhat támpontot annak eldöntésében, fizetnie kell-e a kárigénylőnek. És bíróságon is perdöntő lehet.

Aki olyan felvétellel próbálkozik, amit módosítottak, bűncselekményt követ el, akár börtönbe is kerülhet.

2019. júl. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Amióta a világ világ, azóta jelentgetik egymást az emberek. Valamilyen előny reményében, bosszúból, vagy irigységből.

Ez manapság fokozódik, hála a technikának a rendőröknek is könnyebb, mert vannak amatőr beárulók...nekik csak válogatni kell.

..és most van egy rossz hírem: évek múlva annyi ilyen bejelentés/feljelentés lesz, hogy már-már kezelhetetlenné válik.


Ettől még rosszabb talán, ha diliből felteszik egymást a jutubra, fészbúkra, jól látható rendszámmal, arccal..

Persze ezzel párhuzamosan kifejlődik a feljelentők utáni privát nyomozás, és az e célból alakult verőgyerekek rábeszélik a feljelentőt, hogy ez csúnya dolog. ...ha túléli, többé nem teszi...


van már ilyen ország, ahol működnek ezek a civil kommandók..na persze annak is vannak buktatói..

2019. júl. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%

Most mi ebben a probléma???


Ha lenne egy bekamerázott kapubeállód és valaki az éjjel összeveri baseball ütővel és látszik az illető akkor nem mutatnád meg a felvételt a rendőrségnek? Na ugye...

és ott csak anyagi kárról beszélünk míg közlekedésben súlyos szabálytalanság esetén emberi életekről van szó...

2019. júl. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!