Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem lehet tolni azt a...

Miért nem lehet tolni azt a rohadt biciklit a zebrán?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömhöz jöttem egy alföldi városba és itt rengeteg biciklis van, öreg kempingekkel, fényvisszaverők, lámpák nélkül. Össze-vissza kacsáznak mindenfelé, kivágnak az ember elé, nincs félelemérzetük. A legidegesítőbb, amikor a zebrán áthajtanak közvetlenül előtted és hatalmasat kell fékezned. A mai nap csak kétszer volt ilyen. Ezeket miért nem büntetik rommá a rendőrök? Kiosztanék pár százezres csekket aztán tolná szépen mindegyik a nyomorult biciklijét. Nem én halok meg, hanem ő, ha megtörténik a baj.
2019. júl. 4. 18:29
 1/10 Mihago ***** válasza:
43%
Régi mondás, aki hülye, haljon meg. Én bringán élek, és én sem szállok le, ha nem muszáj, de annyi agyam azért van, hogy megnézzem, hol vágok ki az úttestre. A hülyéket ne sajnáld, ez természetes kiválasztódás.
2019. júl. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%
Ha szabályosan vezetsz, akkor nem kell hatalmasat fékezned, mert előre látod a biciklist, számítasz rá, hogy ki fog hajtani eléd a zebránál.
2019. júl. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
Örvendetes, hogy minden autós fejből vágja, hogy a gyalogátkelőhelyen csak tolni szabad a biciklit (kivéve ha van kiegészítő kerékpár átkelőhely felfestve), s állandóan megy a mérgelődés miatta. De ha csak nem egy sarokház mögül gurul ki eléd a 70-el sprintelő Peter Sagan, a zebrán átbiciklizés egyáltalán nem különösebben veszélyes. Szabálytalannak szabálytalan, de sok egyéb tényező eggyütt állása szükséges ahhoz, hogy veszélyes legyen. Kempinggel max. egy kocogó gyalogos tempójában tud bárki is megérkezni a gyalogátkelőhelyhez - el nem tudom képzelni mi olyan idegesítő benne - akkor is le kéne fékezned, ha még a járdán tart, hisz elsőbbségadási kötelezettséged van.
2019. júl. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Alex Fly ***** válasza:
54%
Főleg ha tudjuk azt is, hogy az elterjedt téveszmével ellentétben még senki nem találta meg a KRESZ azon pontját, amely tiltaná...
2019. júl. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Nekem még az oktató is úgy tanította, hogy "kerékpáros nem gyalogos" ha nem száll le akkor nem adok neki elsőbbséget.


Ettől függetlenül nem lehet mindent agyon szabályozni, el kell fogadni, hogy vannak helyek, ahol jobb gyök kettővel menni és extra körültekintőnek lenni.

2019. júl. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Mihago ***** válasza:
79%
Mondjuk igaz, engem is a bicikliúton ütöttek el, mert a jóképességűek rendszeresen azon állnak meg körülnézni, és persze hetvennel jönnek, satufékkel. Egy szempillantás alatt ott az akadály előtted, aztán próbálj már meg megállni harminccal. Ha egy pillanattal előbb érek oda, nem én ütközöm neki, hanem kivasal. Azóta is rendszeresen kell vészfékeznem, mert egyesek szerint a bicikliút nem érdekes, csak a többi autó.
2019. júl. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

pont azért, amiért téged se büntettek meg mostanában semmiért, pedig meg mernék esküdni, te is jópár szabálytalanságot elkövetsz nap mint nap...csak az meg ugye neked nem tetszik...:D


gyalogátkelőt fokozott figyelemmel, lassítva kell megközelíteni, számítva arra, hogy lehet elsőbbséget kell majd adnod...attól mert kerékpáros és nem egy gyalogos volt, akit későn veszel észre, rajtad nem fog segíteni...


idióták mindig lesznek az utakon, de ha te ezen felhúzod magad, te se vagy sokkal alkalmasabb a vezetésre.

2019. júl. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%

Látom eléggé parttalan itt a vita, úgyhogy mindenekelőtt jó lenne tisztázni valamit;

Önmagában a zebrán kerékpárral áthajtani nem szabálytalan, egyúttal jóval életszerűbb is, mint leszállni és áttolni. Azonban fontos különbség, hogy elsőbbség csak a gyalogost illeti meg a zebrán! További fontos kérdés, hogy miképp kerül a zebrára a bringás, hiszen oda többnyire csak járda vezet, amit szabályosan csak bizonyos minősített esetekben használhat kerékpáros és akkor is csak 10 km/h tempóval. Azonban autóból nézve nem igazán egyértelmű, hogy

2019. júl. 5. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%
Azonban autóból nèzve nem mindig igazàn egyértelmű, hogy ezek a feltételek mikor állnak fenn, miközben a gyalogosok védelmében fennáll a zebra fokozott figyelemmel történő megközelítésének kötelessége. Ez azért érdekes, mert ily módon a járdán lassan érkező és leszállás nélkül áttekerő bringás észlelésére is kell jusson idő - mintha csak egy gyorsabb lèptű gyalogos érkezett volna. Ettől még ugye nem lesz elsőbbsége a brongásnak, de ha elütöd, az első kérdés az lesz, hogy hol is volt az a fokozott figyelem és miért nem sikerült megállni, ha egyszer zebra volt ott.
2019. júl. 5. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Alex Fly ***** válasza:
@8-9: kerékpáros zebrára (szabályosan) leginkább úgy kerül, hogy a gykpút úttesten való átvezetésénél -a hatályos útügyi előírások megszegésével- csak a gyalogátkelőt jelzik, a kerékpáros átvezetést "elfelejtik" felfesteni. Ennek minősített eseteb amikor ezt úgy orvosoljákb hogy egy "gykpút vége" táblát is kihelyeznek anélkül, hogy az említett előírásoknak megfelelően a kerékpáros forgalmat visszaintegrálnák a közúti forgalomba. És még ezt is lehet fokozni: amikor a "gykpút vége" fölé még a biztonság kedvéért egy EAK-ot is kihelyeznek, elvéve ezzel a kerépárosok elsőbbségét is. Mondjuk ez éppen azt bizonyítja, hogy nem kell leszállni a járműről...
2019. júl. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!