Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyenkor elsőbbséget kéne...

Ilyenkor elsőbbséget kéne adni valamilyen szinten a busznak?

Figyelt kérdés
Adott egy két sávos körforgalom. Belső sávban személyautó, külső sávban pedig autóbusz. A belső sávból induló személyautónak meg kell várnia, hogy a külső sávban elinduljon az autóbusz? Tekintve, hogy nem biztos, hogy olyan íven tudja venni a kanyart a körforgalomban. Vagy rendesen, amikor el tud, akkor elindulhat az autós a belső sávban?
2019. júl. 15. 17:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha buszmegállóból indul, nem, ha buszöbölből igen.

2. kerületben van egy ilyen körforgalom, ahova raktak buszmegállót. Hát, nem 1xű, az biztos :) de olyan ritka arra a busz, hogy ha jön, inkább beengedem, azon az 5 másodpercen nekem nem múlik semmi :)

2019. júl. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem árt figyelni, de a busz nem lóghatna át a másik sávba. Az más kérdés, hogy a KRESZ nem követi szorosan a fizika törvényeit.
2019. júl. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a busz nem tud a sávján belül kanyarodni, akkor a sávváltás szabályait betartva lóghat csak át. Ezzel együtt szerintem illik segíteni a buszok haladását.
2019. júl. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem megyek a busz mellé ilyenkor. Meg teherató, kamion mellé sem. Sok körforgalom nagyon szűk. Nem tud úgy átmenni, hogy ne lógjon át.

Meg semmi hátrány nem ér. Körforgalom után úgyis megelőzöm.

2019. júl. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor segítjük a nagyobb járművet!

Pl. én tele zöldnél nem fordulok addig balra, míg a 3 tengelyes Setra ki nem tud kanyarodni jobbra.


Körforgalomba behajtáskor, ha előtte meg kell állnom, és a következő bejáratnál jönne be egy kamion, beengedem, hogy ne kelljen 40 t-vel újra el indulnia.


A közlekedés egy társas műfaj, nem csak arról, hogy"me' nekem elsőbbségem van!".

2019. júl. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ma láttam egy ilyen szituációt. A személyautós várt egy kicsit, és később indult el, mint a busz, de a busz még így is nagyon átlógott a másik sávban, és a személyautós direkt meg is állt utána is, hogy mehessen a busz, erre a buszos elkezdett kimutogatni, meg kikiabálni a buszból, hogy mit csinál az autós. Ezért gondoltam, hogy megkérdezek másokat, mi a vélemény. :)
2019. júl. 15. 19:34
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Az említett körforgalomban a párhuzamos közlekedés szabállyai érvényesek.
2019. júl. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
KRESZ szerint semmilyen kikötés nincs, de aki icipicit is félti az autóját, az nem bújik be a körforgalomban kamion, vagy busz mellé.
2019. júl. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sok kereszteződés nagyon szűk, ahol fizikailag nem fér el a busz egy kanyarodó sávban. Ilyenkor 3 lehetőség van:


-ismered a helyet, tudod hogy nem fértek el ketten, megvárod míg kanyarodik

-ismered a helyet, tudod hogy nem fértek el ketten, de nem várod meg, aztán vagy koccantok vagy nem

-nem ismered a helyet, még a sávodban aztán vagy koccantok vagy nem.


Itt minden másnap koccanás van, de 30 éve ilyen a kereszteződés.

2019. júl. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
1es.vagyok, félre értettem a kérdést. Sry. Teljesen más kép volt a szemem előtt ;)
2019. júl. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!