Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kutyasétáltatás bicikliúton?

Kutyasétáltatás bicikliúton?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A télen szívesebben sétáltatnám a kutyámat a külterületen futó bicikliúton. Viszont nem tudom ez mennyire szabályos... Nyilván nem gyalogosoknak van ez az út, ugyanis 2 km hosszan a kék tábla gyalogos és kerékpár utat jelez, viszont egy szakasztól csak kerékpárút, sárga nyomfelfestéssel.


Az út széles, reggel 5-6 között használnánk, kutyám láb mellett rövid pórázon halad, az út szélén megyünk, és folyton figyelek a többi közlekedőre (a gyalogos és kerékpár úton már van tapasztalatunk, sose volt gond)


Kicsi a forgalom, alig találkozni 1-1 emberrel.


Szerintetek ebből lehet gond?


Szeretnék az egész úton végighaladni mert pont annyi, amennyire időnk és szükségünk van, illetve az időjárás és a biztonság miatt ez lenne a legjobb.


2019. júl. 20. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Kerékpárúton gyalogosként csak akkor haladhatsz, ha nincs járda az úton. Hivatalosan. Amúgy ha kihalt az út, senkit nem fog érdekelni, hogy ott sétáltatod a kutyádat.
2019. júl. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs párhuzamosan vele gyalogút vagy járda, akkor mehetsz kerékpárúton, de nem akadályozhatod a bicikliseket.
2019. júl. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Főút mellett ez az egyetlen biztonságos út, dűlőút sincs.

2019. júl. 20. 12:39
 4/7 anonim ***** válasza:
Sétáltasd pórázon és ha jön egy biciklis, húzódj le.
2019. júl. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4-es pont így csináljuk most is.
2019. júl. 20. 16:18
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Igazából ha nincs járda, ez még szabályos is, amellett persze, hogy életszerűtlen és veszélyesebb lenne az úttest szélén menni helyette. Szóval csak nyugodtan, természetesen figyelve a bringásokra.
2019. júl. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ahogy a többiek mondják. Viszont ne lepődj meg, ha valami stresszes idegbeteg marha beszól érte még így is.

Engem pár hete egy csaj biciklis szidott le pedig ugyanúgy félrementem ahogy máskor is mikor jött valaki és odaszólt erélyesebb hanggal, hogy na megint egy bunkó f#sz kutyás, rohadjatok meg mind. Azért egy nő szájából ez meglepett engem is.

Vannak agybajok ebben az országban. 0.o

2019. júl. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!