Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi a véleményetek az Adria...

Mi a véleményetek az Adria expresszről, Budapest-Split szakaszon? Mennyire éri meg fekvőhelyes jegyet váltani?

Figyelt kérdés
A flixbus horribilis árakkal dolgozik, így a vonat tűnik az esélyesebb megoldásnak, azonban a neten vélemények után kutakodva találtam néhány elégé aggasztó esetet (egy helyre többszörösen adtak el jegyet, tömegnyomor stb.) Szóval arra lennék kíváncsi, hogy ez a jellemző állapot ezen a járaton vagy csak egy ritka baklövés eredménye lehetett?

2019. júl. 24. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
A helybiztosítás működéséről nincs információm, de elég régi kocsik közlekednek e vonatokban.
2019. júl. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Ezek tipikusan olyan emberek vélemenyénei akik csakazért is belekötnek valamibe mert MÁV.


Olyan nincs, hogy egyhelyre két jegyet adnak el a helyfoglalási rendszert hidd el olyanok csinálják akik értenek a hozzá, a néni a pénztárban pedig ha feje tetjére áll sem fog tudna két jegyet kiadni arra helyre.

Az ilyen esetek 99.999% abból történik, hogy az emberek az sem tudják hová szól a jegyük, aztán hosszas vita után kiderü, hogy ja hát tényleg nekünk 426-os kocsiba..


Amugy igen többségében ebben a vonaton régi kocsik közlekednek, de maga a MÁV is retró vonatként hirdeti, de még is toronymagasan nagyobb kényelmet nyújt mint a flixbus, és kocsinál is elvégre ottsem tudja mindenki végig dögleni az utat jobb esetben.

2019. júl. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyon hasznos válasz volt. 🙂
2019. júl. 25. 00:20
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mi a múlt héten voltunk Pulában a párommal (lehet nem pont ugyanaz a vonat, de hasonló). Semmi probléma nem volt, annyi, hogy időben vegyél jegyet, mert elfogyhat, meg vigyél füldugót, szemtakarót stb. A fekvőhelyes kocsikban elég kevés a csomagtartó, ha sok a cuccod, inkább 4 fős fülkébe érdemes helyet venni, bár kicsit drágább. Nem újak a kocsik, az igaz. A légkondi hiánya annyiból gond, hogy a lehúzott ablak elég zajos tud lenni, de amúgy éjszaka nincs gond a meleggel. Sajnos tolvajok is vannak, mert a fülkék ajtaján nem tökéletes a zár. Én mindig úgy pakolok el lefekvés előtt, hogy a nagy táska közepébe rakom az értékesebb cuccokat tartalmazó kisebb táskát, így elég nehéz kiszedni, pláne ha a több csomag alá kerül. A telefonomat elöl szoktam hagyni, de még az sem tűnt el soha.


Az alsó ágyon jobban lehet aludni, nem himbálódzik annyit. Abban a kocsitípusban, amiben mi voltuk, a középső ágy elég kényelmetlen, göröngyös volt, az alsó meg lejtős, de még mindig jobb. A modernebb CAF típusú kocsikban, amik pl. Berlin felé jártak régen (most nem tudom), minden ágy kényelmes volt.


Azzal még sosem volt problémánk, hogy két jegyet adtak volna el egy helyre. Késés már volt többször, 1-2 óra, de egy 10 órás útnál már olyan mindegy, hogy 10 vagy 12 óra a vége, és még visszatérítést is adnak a késés miatt.

2019. júl. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
2-es pedig van, hogy egy helyre 2 helyjegyet adnak el,pont tegnap jöttem Miskolcról hazafele és jön egy csávó azt hiszem az az én helyem szöveggel erre mutattam neki a vonatinfós jegyemet és ott volt ugyanaz a kocsi ugyanaz a hely..
2019. júl. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
de mindegy nem volt lényeg mert egy 4-es blokkban én ültem meg a tesóm egymás mellett és előttünk volt hely úgyhogy letudott ülni
2019. júl. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Végül augusztusi csúcsidőben utaztunk az Adria expresszel. Budapesttől Splitbe már csak ülőhelyes jegy jutott, de a 13 órás utat viszonylag így is jól átvészeltük. A horvát kalauzok valamiért szükségesnek vélték éjjel 2kor másodjára is ellenőrizni a jegyeinket, de ennél komolyabb kellemetlenségben nem volt részünk. Az utasok nagy része nem igazán veszi figyelembe a helyjegyére írt "számokat", ez leginkább a határ közeli állomásokon felszállóknak okozhat némi problémát. Visszafelé 6 fős fekvőhelyes kabinban utaztunk, nagyon megéri. A magyar kalauzok is igazán kedvesek voltak az utasokkal. A határnál való ellenőrzés idejét leszámítva végig aludtunk az éjszakát. Mi maximálisan meg voltunk elégedve az Adria expresszel, ár-érték arányban nekünk nagyon is jónak tűnt.


++ a horvát hegyek pirkadat és naplemente idején is igazán csodás látványt nyújtottak... a tengerről nem is beszélve

2019. aug. 30. 00:21
 8/8 Gahean96 válasza:

Sziasztok!


Éppen rajta ülök, vissza Budapestre. Split felé olyan erősen ment a legkondi, hogy fáztunk.Sokan jeleztük, mire fel 9 körül már elviselhetőre vették le. Most vissza felé tartunk, felforrósodott kocsiba szóltunk, 34 fok volt benn. A legkondi nem ment. 1 órája utazunk, talán most eljezdett működni. Az a szerencse, hogy le tudtuk engedni az ablakot. Azt sem minden fülkében lehet.

Ami jó, hogy pontosan indul és fejenként adnak fél liter ásványvizet és 1 rumos desszertet. A tisztaság is elfogadható.

Összességében nekem nagy csalódás többet így nem utazom.

2023. aug. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!