Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Honnan lehet tudni egy budapes...

Honnan lehet tudni egy budapesti autóbuszra felszállva, hogy megy-e rajta a légkondi vagy nem, vagyis hogy ha túl fülledt, akkor becsukjam-e a nyitva levő ablakokat vagy éppenhogy nyissak ki még többet, hogy jobban járjon a levegő?

Figyelt kérdés

2019. júl. 22. 17:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
ha 40 fok van akkor nem megy, ha érzed hogy mozog a hűs levegő akkor megy aklima:)
2019. júl. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De lehet, hogy csak azért van 40 fok, mert menni megy, csak nem tudja kifejteni a hatását a nyitott ablakok miatt... Szóval?
2019. júl. 22. 18:29
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Folyamatos búgó hangról lehet felismerni, ami akkor is úgy búg, ha megállóban áll a jármű. Én csak azt nem értem, hogy a 3-as metrón mi búg úgy, mint a légkondi, ha egyszer nincs olyan rajta?
2019. júl. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Hármas: a szellőztető ventillátorok. Amik persze csak kavarják a meleg levegőt, nem érnek semmit. Már a 2000-es évek elején is próbálkoztak ezzel a megoldással az Ikarus 412-eseken, aztán 2017-ben kiderült, hogy továbbra sem működőképes :)


Kérdező: a nyitott ablak azt jelenti, hogy valami gond van a klímával. Ha amúgy jó a klíma, max 1-2 ablakot nyitnak ki az utasok.

2019. júl. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Ha amúgy jó a klíma, max 1-2 ablakot nyitnak ki az utasok."

Miért nyitnának ki 1-2-t, ha be van kapcsolva? Ha csak tévedésből, akkor meg mások (vagy ugyanők később) miért nem csukják vissza? Pont azért, mert nem egyértelmű, hogy be van-e kapcsolva. Nincs se kiírva, se nem mondja be a sofőr, se semmi ilyen, pedig így egy csomó pénz szó szerint kimegy az ablakon, nem?

2019. júl. 22. 20:14
 6/11 anonim ***** válasza:

A 3-as metrónál szerintem is fölösleges az a ventillátor, ha pl.: alulról meg dől a meleg.

Szerintem pl: a Modulo-knál és a Vovlo-knál, ha megy a légkondi, akkor ajtónyitásnál kikapcsol, amíg nyitva van.

2019. júl. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%

Hehe, a Volvónál pont ajtózárás után kapcsol ki egy pillanatra, utána meg vissza, érdekes :D

Teljesen egyszerű a dolog: Ha felszállsz és érezhetően hűvösebb van, mint kint, ne nyiss ablakot, megy a klíma. Ha nem érzed a hőmérsékletváltozást, nyugodtan nyiss ablakot, vagy gyenge a klíma, vagy nem is megy.

2019. júl. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Nem hiszem, hogy ha dől a szmog a pofádba az olyan jó lenne, csak akkar nyisd ki, ha mellékutakon megy. Én inkább főlök meg, mint fulladok meg a szmogban.
2019. júl. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Ha felszállsz és érezhetően hűvösebb van, mint kint, ne nyiss ablakot, megy a klíma."

Oké, ez nem is kerdes, ilyenkor a mar nyitva levo ablakokat becsukom, nyilvan.


"Ha nem érzed a hőmérsékletváltozást, nyugodtan nyiss ablakot, vagy gyenge a klíma, vagy nem is megy."

Ha csukott ablakoknal nem erzek homersekletvaltozast, akkor nyilvan ablakot nyitok, hogy akkor mar legalabb mozogjon a levego, ez sem kerdes.


A kerdes az, hogy ha bizonytalan vagyok, hogy megy-e, viszont latok nyitott ablakokat, akkor hogyan bizonyosodhatok meg rola - ha mondjuk valahol hatrebb szalltam fel es sokan is vannak, ezert a vezetotol nem tudom megkerdezni, a tobbieket meg hiaba kerdeznem, mert ok is csak tippelni tudnanak -, hogy el tudjam donteni, hogy meg tobb ablakot nyissak-e vagy becsukjam a nyitottakat is. Mert ilyenkor a "gyenge klima" lehet, hogy csak a nyitott ablakok miatt gyenge.

2019. júl. 24. 00:27
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés engem is sűrűn foglalkoztat. Sajnos ha megy a klíma, de nyitva vannak az ablakok, akkor ha becsukjuk őket, akkor eleinte sokkal rosszabb lesz és ilyenkor szokták a gyenge felfogásúak újra kinyitogatni őket. Pedig némi önmegtartóztatást gyakorolva pár perc múlva már érezhetővé válna a hideg befújás, csak még innen is egy idő, amíg tényleg lehűl az egész busz és már nem nyírja ki a hideg légtömeget egy-két kinyitott ablak vagy a buszmegálló.

Azt én is hiányolom, hogy mostanában nem játsszák a buszok azt a felvételt, amin bemondják, hogy a klíma csak zárt ablakok mellett működik.

Én egy nyitott ablakokkal közlekedő buszra felszállva elsőre nem tudom megállapítani, hogy megy-e a klíma is, különösen ha a busz épp mozgásban van és van rajta légáramlás. Általában a plafonon vannak hosszanti irányban a klíma levegőztető nyílásai, több típuson közvetlenül az ablak mellett. Én oda szoktam tartani a kezem, hogy érezzem, jön-e rajtuk ki hideg levegő. Van, hogy annyira gyengének érzem, hogy nem is értem, miért nem kapcsolja ki inkább a sofőr, csak nettó energiapocsékolás.

2019. aug. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!