Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyi idő alatt ásták meg...

Mennyi idő alatt ásták meg régen az M3-metró vonalát?

Figyelt kérdés
Régebben, amikor építették még korlátozottabbak voltak a lehetőségek. Az érdekel, hogy kb. Mennyi idő lehetett kiépíteni kőbánya kp.-től újpestkp ig?

2019. júl. 29. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Húsz évig épült, de egy szakasz már a munkák megkezdése után négy évvel átadásra került.

2019. júl. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak a külső szakaszokat ásták, a belső szakaszt (kb. Nagyvárad tér - Lehel tér) között fúrták.
2019. júl. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
nem egyszerre epult meg vegig
2019. júl. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az 1-es linkje alapján 20 év alatt épült ki végig: 1970-ben kezdték építeni, és 1990-ben adták át az utolsó, Árpád híd - Újpest szakaszt.
2019. aug. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezen az 1990-en mindig meglepődöm. Én csak 2001 óta élek Budapesten. Akkor ez a szakasz még csak 11 éves volt ezek szerint. Azaz nem egy idős létesítmény. Pedig nekem már akkor is lepusztultnak tűnt, mintha legalább 50 éves lett volna.

Pedig akkor még klasszik 280-as Ikarus csuklós buszokat is gyártottak. Nekem ez is hihetetlennek tűnik, nem tűnik ennyire "őskornak".

2019. aug. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!