Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Zónázó vonatokon kamu bringa...

Zónázó vonatokon kamu bringa tárolók valójában ülések. Miért nem szerelik le ezeket, hogy valóban kerékpár tárolóként lehessen használni?

Figyelt kérdés
Hol lehet erre petíciót indítani?

#kerékpár #MÁV #csakAzértSemAdomÁtAHelyemetMagyar
2019. júl. 31. 07:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%

Ha nincs bicikli, viszont sok az utas, akkor le tudjanak ülni.

Mellesleg ott simán lehet a bicikliket tartani, szóval nem értem, mi a bajod!

2019. júl. 31. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Azok lehajtható ülések. Ha nincs bringa de van utas, lehajtja és leül. Ha bringás jön, az felhajtja és máris odafér.
2019. júl. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
21%
És ha bringa is van és utas is van, akkor mi van? Akkor mi lesz a biciklijeggyel, visszatérítik az árát?
2019. júl. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%
Nyilván akkor a biciklis élvez elsőbbséget, lehet jelezni az utasnak, hogy bocsánat, vagy a kalauznak, hogyha (gondolom, ez szülte a kérdést) hestegnemadomátahelyem a gond.
2019. júl. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Gyakorlat az, hogy az utas nem adja át a bringásnak a helyet sőt, elkezd üvöltözni, hogy a bringás bunkó és mit képzel, hogy kerékpár helyre akarja lekötni a kerékpárt.


Válaszadók közül mennyien utaznak napi szinten ilyen vonaton? Mert elméletben otthon vagytok, de fogalmatok van arról, hogy mi a valóság?

2019. júl. 31. 09:44
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, de nem csak azokon a motorvonatokon van ez, amelyekre gondolsz.

Pesten a HÉV-en is, ahol babakocsik, bringák számára ki van véve a fal, utas a tök üres kocsiban is oda ül, ki sem lehet robbantani.

Nem tudom melyik típusú vonat (Bp.-Szob között jártak ilyenek), pici fülke. 4 ülés, négy kampó a bringáknak. Ha tele van, csak kényelmetlenól fér el maga a kerékpáros is.

Jön egy nő, az egész vonat üres. Ő oda akar jönni. Nyomja befelé az ajtót. De hát négyen vagyunk, négy bringa. Az ajtót csak akkor tudod kinyitni, ha a bringát leakasztod, megtartod úgy állva, és kicsit el is húzod. Nő nyomja az ajtót befelé. Én lezárom.

Szól a kalauznak, az meg neki ad igazat, miért nem engedjük be?

Szóval az első válaszolók ismerhetik az elvet, de nem a gyakorlatot.

És mi lesz a jeggyel: Hiába vetted meg, a vasút indoklás nélkül megtagadhatja a felszállást. Visszatérítés nincs.

2019. júl. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%

Természetesen a kerékpàrok vagy kerekesszéken tárolására kijelölt helyen ülni csak addig szabad, amíg nem érkezik oda kerékpáros vagy kerekesszékes utas. Ez az üzletszabályzatban is szerepel, azt pedig a felszallassal mint ráutaló magatartással mindenki elfogadja.


De emberileg is milyen már, hogy a bringàt nem tudod máshová tenni, miközben ha àllva is, de mégiscsak tovább tud utazni az, aki a bringák helyén ült.


Aztán persze vérmérséklet kérdése is az egész, én mondjuk 2-4 perc udvarias győzkődés után egyszerűen nekitámasztanàm a bringàt annak, aki útban van.

2019. júl. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Ma nem engedett fel a kaller a bringa tároló helyre. Mert tele van ülő utassal.

2 ajtóval hátrébb üres ülő helyek voltak és oda simán be tudtam rakni a bringám.


Azt hiszem találtam. Egy megoldást. Ha a bringa hely foglalt. A nem bringás helyre rakom a bringát, mert ott van hely.


Hajrá magyarok!

2019. aug. 1. 17:23
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Én napi kétszer vonatozok egy-egy órát, és szerintem teljesen jó így, ahogy van.
2019. aug. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
22%
9-es! Szóval te vagy az az egy, aki elégedett a szolgáltatással.
2019. aug. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!