Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Melyik törvény szól arról...

Melyik törvény szól arról hogy köteles vagyok kártya formájában bemutatni a külföldi diakigazolvanyom vonattal utazás esetén?

Figyelt kérdés
Budapest-Keleti és Békéscsaba vonalon utazva megbüntetett a kalauz mondván nem tudja elfogadni az elektronikus külföldi diakigazolvanyomat. Svédországban minden elektronikus formában van, nem léteznek kártya formájában diakigazolvanyok, törzsvásárlói kártyák, egyebek. Eddig kb 10 alkalommal utaztam féláron az úgynevezett mecenat elektronikus kártyám felmutatásával hiszen angol, nemzetközi és diakigazolvány. A mai napon egy kalauznő megbüntetett mert nem tudtam bemutatni kártya formájában a diakigazolványom. A személyim és lakcímkártyám elkérte hogy adataimat felvehesse. Az eszköze nem működött megfelelően ezért többszöri próbálkozásra sikerült neki megírni a büntetést más utasok jelenlétében negyed órán keresztül. Majd mikor már aláírtam elolvastam részletesen a papírt s észrevettem hogy a lakcimem és a születési dátumot is elírta. Közölte hogy ügyfélszolgálaton lehet elfogadják az elektronikus formát de ő nem tudja elfogadni s ha ellenkezek rendőri intézkedés lesz a következménye. Mégis mi ilyenkor a teendő? Szerintem ez abszolút elfogadhatatlan

2019. aug. 7. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal a magyar (kártya-jellegű) és a nemzetközi (=ISIC) diákigazolvány fogadható el kedvezmény igazolására, az angol mecenat kártya nem.
2019. aug. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
2019. aug. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha nincs eszköze, amivel leolvassa az elekronikus kártyát, szerinted hogy tudna elfogadni? Ez ilyan, mintha bankkartyaval akarnál fizetni Alsokismackofalva piacan Kati neninek a csalamadeert....
2019. aug. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
18%

ne kamuzzál már, mi az hogy minden elektronikus formában van?


akkor engem átvertek a hivatalok, mert migráns vagyok? :(

2019. aug. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!