Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Soha életemben nem utaztam...

Soha életemben nem utaztam még vonattal. Vidéki vagyok, nagyvárosokban is csak keveset voltam még. Utaznom kell, de nincs aki kísérjen, tehát magam utazom. Valaki valami jó tanács? Milyen dolgokra figyeljek? 18/L

Figyelt kérdés
2019. aug. 22. 11:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Honnan - hová? Amugy a táblákat. Általában digitális. Induló - Érkező vonatok. Mikor indul, mennyit késik, hová tart meg a vágányszám. Ennyi.
2019. aug. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az mindenképp fontos, amit az 1. Irt


Az is fontos hogy vonaton ne nagyon menj el mosdóba úgy, hogy otthagyod a taskadat és ha érzed, hogy mindjárt elalszol, akkor a kezitaskat valahogy “tekerd ra” a kezedre. Nem kell görcsösen szorítani, a lényeg, hogy csak egy egyszerű mozdulattal ne tudja kivenni senki a kezedbol és ha van bőrönd, akkor azt is a fal és a lábad köze rakd ha lehet

2019. aug. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Utazás közben nem kell, akármilyen kedves az utastárs, kibeszélni az életedet, hogy először utazol, stb.
2019. aug. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az első két válaszolónak köszönöm a válaszaitokat :) Hasznos tippek.

A hármasnak pedig üzenem, hogy nem erre irányult a kérdésem, én szerintem.

A tanács alatt hasonlókat értettem mint amit az első két válaszoló adott számomra .

Ha még van több ilyen dolog amit érdemes nem figyelmen kívűl hagyni például tájékozódás vagy a jegyekkel , jegyvásárlásokkal kapcsolatban akkor várom a válaszaitokat.

2019. aug. 22. 13:11
 5/9 A kérdező kommentje:
Úgy tudom hogy az IC vonatokra menetjegyet plussz helyjegyet kell váltani csak úgy lehet utazni. Ezt a "helyjegyet" a helyi kisvárosomban lévő vasútállomási pénztárnál is megválthatom úgy hogy az utazás napján érvényesek legyenek ha ic vonattal utazom például debrecenből budapest nyugatiig , és budapest nyugatitól esztergomig ? Vagy már a nyugatinál kell esztergomba váltanom menetjegyet (és helyjegyet ) ha ic-vel utazom ?
2019. aug. 22. 13:16
 6/9 anonim ***** válasza:

Veszel egy helyjegyet az adott IC-re, meg egy menetjegyet Debrecen és Esztergom között. Érdemes neten venni a jegyet, mert akkor kapsz rá 10% (vagy 20 %) kedvezményt. De valószínűleg a kisvárosi jegypénztárban is megveheted.



ui: Szerintem ezt azért írta a 3-as, mert ha sok mindent elfecsegsz, akkor azzal egy rosszindulatú utastárs visszaélhet. Pl. elfecseged, hogy a Nyugatiban nem vár rád senki, elkábít valamivel, stb. nem folytatnám.

2019. aug. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

igen igazad van , de ebben a fogalmazásban ahogy te leírtad , kicsit más értelmet nyer a dolog.Én is azt vallom , hogy ez a világ eléggé megérett már a pusztulásra sajnos, rengeteg beteg ember van, és pontosan ettől félek.Nem attól hogy valaki hozzámszól , vagy hogyha nekem kell hozzászólnom valakihez, hanem attól hogy kifigyel valaki.Tisztában vagyok vele hogy lányoknak meg különösen veszélyes egyedül menni bárhová. Ezért is parázok,mert alapból nem szoktam egyedül menni sehová sem ebből az okból.Csak most így hozta a sors, hogy muszály egyedül utaznom ilyen hosszabb távra.

Köszönöm a hasznos válaszaitokat! Vigyázni fogok erre a dologra is alaposan természetesen.

2019. aug. 22. 18:14
 8/9 anonim ***** válasza:
A vonatjegyet megveheted végig, Debrecen - Esztergom, helyjegyet kell a Debrecen - Budapest szakaszra venned, de ha ezt mondod a pénztárosnak eleve Úgy adja ki. Amúgy tényleg jobban megéri neten venni a jegyet, 10,néha 20 % kedvezmény jár rá.
2019. aug. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hidd el, ha elkezdesz vonaton utazgatni, meg fogod szeretni, rá fogsz érezni a szépségére, én imádom. Van néhány rossz arc, de ha ezeket elkerülöd, élmény lesz a vonatozás.
2019. aug. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!