Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapesten mennyire békés a...

Budapesten mennyire békés a tomegkozlekedes? Tapasztalatok? Valakit ert mar valami varatlan? Negatív helyzet villamoson metron buszon?

Figyelt kérdés

2019. szept. 13. 13:40
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
10es es akkor a buszsofor egyebkent a balhezoval leall es letessekeli?
2019. szept. 13. 21:49
 12/17 anonim ***** válasza:
49%
Olyan szempontból békés, hogy például nem gyakran verekednek az emberek meg ilyesmi, meg nem jellemzőek a durva rablótámadások, de azt viszont napi szinten tapasztalom, hogy mennyire türelmetlenek egymással az emberek, és sok tisztelt utas mintha kimondottan keresné az alkalmat egy jó kis konfliktusra. Állandóak a mérges "ciccegések" például, amikor nem állsz ki tizedmásodperc alatt valakinek az útjából, vagy véletlen hozzáérsz valakinek a táskájához, vagy ha az "elvártnál" kicsit tovább tart lemásznod a villamosról, stb. Tehát a türelem és empátia abszolút hiánya jellemző a budapesti tömegközlekedésre, mert persze mindenki rohadtul siet valahova, és a sok hülye utastárs csak akadályozza abban, hogy időben odaérjen valahova. Szóval alapvetően én nem érzem pozitívnak a helyzetet.
2019. szept. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Tegnap majdnem lelöktek a mozgólépcsőn és még a suttyójának volt képe beszólni. Úgy, hogy rászólni se szóltam, mert azzal voltam elfoglalva, hogy ne essek le az alattam állóra...
2019. szept. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ordibáló drogosok/futóbolondok mindennaposak, meg egyszer egy benyomott csávó nekiállt taperolni.

Fel kell rá készülni lélekben.

2019. szept. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ja meg sokan beállnak az út közepére, és élvezik, még ők vannak felháborodva, ha udvariasan megkéred, hogy engedjen át, mert nem szeretnél 2 órát csövezni valahol hazaérkezés előtt. :'D
2019. szept. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
14es pont az ilyen helyzettol tartok. Tudom tulzas de en annyira felenk vagyok
2019. szept. 17. 17:11
 17/17 anonim ***** válasza:

#16

Ehh, meg lehet szokni, vagyis inkább úgy mondom, bele lehet jönni, hogy hogyan kerüld el ezeket, és egészen jól lehet létezni, én is félénk vagyok amúgy, volt egy kultúrsokk mikor felköltöztem Pestre, de mára már tök megszoktam, csak néha zavar mikor olvasnék, és mellettem üvölt teli tüdőből egymással két benyomott csövi. :( :D

2019. szept. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!