Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi a helyzet a Kelenföldön...

Mi a helyzet a Kelenföldön jegyet árusító csavargókkal?

Figyelt kérdés

Korábban is volt hogy állok a jegyautomatánál, odajön egy figura és jegyet akart eladni nekem zsebből. Nem tudom mennyiért, az biztos hogy a 350Ft-os eredeti árnál olcsóbban.


Most hogy lekéstem a vonatom volt egy kevés időm álldogálni az automaták közelében. 3 figura volt jelenleg, akik felváltva mentek oda az automatánál várakozókhoz, néha összeálltak mindhárman kisebb beszélgetésre. Egyikük bravúrosan előhúzta tömött bukszáját mikor nagyobbat kellett visszaadni az egyik illetőnek. Majd mikor észrevettek hogy már 15 perce figyelem akciójuk, hárman három irányba elsomfordáltak :D


Mi a helyzet ezekkel? Kik ezek, honnan a jegy, hatóságot miért nem érdekli?


2018. nov. 15. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom alig használt jegyeket árulnak, hogy ne kelljen sorban àllnod. Igaz, cserébe sokat nem ersz ha jön az ellen.
2018. nov. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Először megkörnyékezik az embert, és elsírják magukat, hogy elvesztették a pénzüket, vagy egész egyszerűen nincs annyi pénzük hogy "hazajussanak". Azt már tudják hogy pénzt nem nagyon kapnak, ezért bevetik ezt a trükköt. Hátha valaki megszánja őket, és ha pénzt nem is ad, de vesz nekik egy vonaljegyet, hogy "szegény szerencsétlen hazajusson".


Na innen a jegy, és ebből próbál pénzt csinálni úgy, hogy kicsit olcsóbban eladja.

2018. nov. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy már a jegykiadó lyukat is leragasztják, nem csak a visszajáró kiadó lyukat?
2018. nov. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hanem biztos, ez is egy azonosított módszer már. Bár ott nem a jegyekre mennek, hanem inkább a bérletekre, amit simán visszavált a BKK egy kis kezelési költség ellenében.
2018. nov. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Találnak-kunyerálnak egy ingyen jegyet vagy használtat és azt próbálják nem túl meggyőzően eladni. Én olyanba futottam bele, aki egyértelműen használt jegyet mutogatott. Persze az automatát azt eltömte...
2018. nov. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#4: Bérlet visszaváltásánál nem kell az igazolványt bemutatni, aminek a számát rányomtatta?
2018. nov. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hittem ők hivatalos viszonteladók
2018. nov. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ez egy nagyon jó kérdés.
2021. febr. 14. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!