Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A 90%-os bérlet (MÁV) a...

A 90%-os bérlet (MÁV) a lakóhely és az iskola között érvényes. A lakóhely ebben az esetben az állandó vagy tartózkodási hely?

Figyelt kérdés

Vidéki vagyok, de Pesten fogok dolgozni és egy esti iskolarendszerű OKJ képzésre járni, ahol kapok diákigazolványt. Az állandó lakcímem a vidéki. 90%-os bérletet csak akkor vehetek, ha Pesten nincs ideiglenes/tartózkodási lakcímem, vagy abban az esetben is, ha van? Vagy, ha a munkám miatt mindennap Pesten vagyok, kötelező itt ideiglenes lakcímet csináltatni?


A MÁV honlapján ugyan nem láttam erről semmit, valakitől viszont azt hallottam, hogy aki estin tanul és így kap diákigazolványt, a 90%-os bérletet csak akkor veheti meg, ha még nincs 26 éves? Igaz ez?


Köszönöm szépen a válaszokat!


2010. júl. 14. 22:07
 1/2 A kérdező kommentje:

Annyit már megtudtam, hogy lakóhelyként a tartózkodási helyet nézik. :)

De kötelező a tartózkodási helyet bejelenteni?

2010. júl. 15. 17:03
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem kötelező ideiglenes lakcímkártyát csináltatni. Arra pl. fogorvosi ellátás miatt lehet szükség, vagy ilyesmi.

Gondolom a vidéki lakóhelyed és Pest között szeretnél bérletet venni, ha így van, ellenőrzésnél egyszerűen a lakcímkártyádat mutatod a diákod mellé (bár azon is rajta van a cím), nincs ezzel semmi probléma.

2011. ápr. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!