Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » BKV és MÁV bérlettel kell-e...

Garpe kérdése:

BKV és MÁV bérlettel kell-e kiegészítőjegyet vennem?

Figyelt kérdés

Van egy negyedéves BKV (BKK) bérletem s egy 30 napos MÁV bérletem Budapest (Kelenföld) Győr vonalra.

Ha én a Budaörsi lakótelepre tartó BKV busz járatokra szállok fel, hogy a budaörsi vasútállomásra (ez a vonat első megállója Kelenföld után) jussak, akkor kell-e nekem a buszon kiegészítőjegyet vennem?



2019. szept. 22. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos kell, mert az nem MÁV, hanem Volánbusz! Hiába van állami kézben az összes, sajnos egy bérlet nem elég ezekre az útvonalakra.
2019. szept. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért ne kéne? Totál más szolgáltatás....
2019. szept. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A kérdésnek az az alapja, hogy Budapesten belül lehet vonaton (MÁV) utazni Budapest-bérlettel (BKK/BKV). Pl. én rendszeresen látogattam meg Kelenföldről a kőbányai nagybátyámat, úgy higy felszálltam Kelenföldön pl. a g43-as vonatra Budapest-bérlettel.


Sőt! Pusztaszabolcsi ismerősöm rednszeresen úgy jár haza Pestről, hogy csak Nagytétény-Diósd és Pusztaszabolcs közé vesz vonat (MÁV) jegyet. Ugyanis az első 5-6 megálló (Déli - Kelenföld - Budafok - Háros - Budatétény - Kastélypark - Nagytétény-Diósd) még Budapest része s ott BKV-bérlettel utazik, így 930ft helyett csak 740 a jegy. Az elvira.hu (elvira pont hu) oldalon le is lehet ellenőrizni, ha bepipáljuk a Budapest-bérlettel mezőt.


No, ez alapján már érthetőbb a kérdésem alapja. Bár #1-es mond valamit, hogy Volánbusz miatt nem lesz jó. Meglátjuk, hátha jön még válasz illetve utána kérdezek még másutt is.

2019. szept. 24. 01:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, ez tök jó és tök igaz, amit írsz, nekem se kell a nyugatiig megvennem a bérletem, de ettől még mindig semmi köze a volánnak az egészhez.
2019. szept. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A napokban utána kérdeztem a kelenföldi BKV (BKK) irodában arrajártamban, megerősítették amit ti is mondtatok.

Sajnos nem lehet.


Köszönöm a válaszokat!:)

2019. okt. 13. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!